Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tomasz Szymczyk

Jaworzno: Trasa Śródmiejska będzie przejezdna w czwartek

Jaworzno: Trasa Śródmiejska będzie przejezdna w czwartek
Tomasz Szymczyk

Jeszcze przed Wielkanocą kierowcy znów będą mogli bez przeszkód przemieszczać się Trasą Śródmiejską w Jaworznie. Znikają utrudnienia wynikające z budowy tunelu między Podłężem a Pechnikiem na potrzeby rowerowej Velostrady.

Jeszcze przed Wielkanocą kierowcy znów będą mogli bez przeszkód przemieszczać się Trasą Śródmiejską w Jaworznie. Znikają utrudnienia wynikające z budowy tunelu między Podłężem a Pechnikiem na potrzeby rowerowej Velostrady.

Odcinek Trasy Śródmiejskiej między ul. Lipową a Kolejową został zamknięty pod koniec stycznia tego roku. Wszystko dlatego, że pod trasą znajdować się będzie tunel na potrzeby rowerowej Velostrady, która ma połączyć Osiedle Stałe z centrum Jaworzna. Tunel będzie łączył rejon ul. Ławczanej na Podłężu z rejonem ul. Śląskiej na Pechniku.

Na czas prac związanych z jego budową trzeba było zamknąć wspominany odcinek Trasy Śródmiejskiej. Dla kierowców wyznaczono objazd przez Pechnik. Zmieniono też organizację ruchu na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Kolejową przy galerii Galena, na którym zaczęło się aż roić od kolizji.

- Korzyści odczujemy wszyscy i mam nadzieję, że efekty zrekompensują te czasowe utrudnienia i niedogodności. Jaworzno cały czas się zmienia, proszę o cierpliwość i zrozumienie - mówił w styczniu tego roku Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Miasto to stawia na transport ekologiczny, którego elementem oprócz autobusów elektrycznych i transportu szynowego są też rowery.

Budowa tunelu będzie jeszcze trwała, ale ruch na Trasie Śródmiejskiej będzie już możliwy. Pojawił się już tam nowy asfalt, potrzebna będzie jeszcze nakładka z warstwy ścieralnej.

- Prace związane z budową tunelu będą się dalej toczyć, ale już bez wstrzymywania ruchu. Tunel będzie teraz budowany metodą podstropową. Wybierana będzie ziemia - tłumaczy Tomasz Tosza, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie.

Dla kierowców najważniejsze jest to, że w czwartek 29 marca będzie już można jeździć Trasą Śródmiejską normalnie, bez konieczności objeżdżania zamkniętego odcinka ulicą Grunwaldzką.

W dalszej części:

 • Do kiedy pierwotnie planowano zamknięcie trasy
 • Którędy pobiegnie trasa velostrady
 • Kiedy mają zakończyć się te prace
Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Szymczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.