Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jesienią seks zadziała jak antydepresant. Powinniśmy go uprawiać cztery razy w tygodniu

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Agata Pustułka

Jesienią seks zadziała jak antydepresant. Powinniśmy go uprawiać cztery razy w tygodniu

Agata Pustułka

Uprawianie seksu co najmniej cztery razy w tygodniu wpływa dobroczynnie na nasze zdrowie - wyjaśnia prof. Violetta Skrzypulec-Plinta. - Polacy są coraz bardziej otwarci na seks, chętniej mówią o swoich doznaniach, przestał to dla nich być temat tabu. Chętnie też eksperymentują i potrafią sprawiać sobie nawzajem przyjemność.

Z badań wynika, że polscy mężczyźni czują większą satysfakcję z życia seksualnego niż Polki. Jakie są tego powody?
Podstawowym powodem są różnice, które możemy zaobserwować między kobietami i mężczyznami w zakresie reakcji seksualnej. U mężczyzn jest ona bardzo prosta. Dodatkowo mężczyźni mogą stosować szereg dostępnych bez recepty preparatów wspomagających. Wszak „konar płonie” w reklamach telewizyjnych non stop, a viagry dla kobiet do tej pory nie wynaleziono, choć od lat trwają badania nad takim medykamentem.

Jesteśmy bardziej wymagające?
Kobiety wymagają spokojniejszego podejścia do życia seksualnego. Mówiąc w skrócie, musimy mieć „wolną głowę”, żeby cieszyć się seksem. Czyli zdrowe dzieci, poczucie finansowej stabilizacji etc. Nie mówimy o zwierzęcym instynkcie pierwszej randki, ale o stabilnym seksie, który bardzo dobrze wpływa na organizm kobiety. Seksualność kobiety jest zjawiskiem złożonym. Mechanizmy fizjologicznych reakcji seksualnych kobiet i mężczyzn znacząco się od siebie różnią, jednak wiele zależy też od indywidualnych potrzeb seksualnych, które zależne są od temperamentu i charakteru danej osoby. Kobiety różnią się od siebie pod względem swoich seksualnych osobowości tak samo, jak w przypadku cech charakteru czy wyglądu. Aktualnie takie podejście w seksuologii zaczyna być normą, jednak w klasycznych ujęciach przyjmowano, że pożądanie po prostu jest. A to nieprawda. Prawdą jest natomiast to, że uprawianie seksu co najmniej cztery razy w tygodniu wpływa dobroczynnie na nasze zdrowie.

Ale można więcej razy?
Można i więcej, można i mniej. Wszystko zależy od nas, od naszych potrzeb. Niektórzy uprawiają seks codziennie, inni raz na dwa tygodnie, a jeszcze inni raz na rok i są zadowoleni. Nie ma reguł. Jedno jest pewne - popęd seksualny jest głównym źródłem energii psychicznej, to „popęd życia”. Seks utrzymuje organizm w dobrej kondycji i psychicznej, i fizycznej, stabilizuje równowagę systemu nerwowego, aktywizuje układ mięśniowy, oddechowy, krążenia. Wzmacnia także układ odpornościowy. A przede wszystkim daje poczucie szczęścia, uwalnia też hormon długowieczności, czyli DHEA.

Nic, tylko nie wychodzić z sypialni...
Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. O, na przykład teraz, jesienią, gdy za chwilę zrobi się szaro i ponuro, seks będzie działał jak antydepresant.

Ile zarabia prostytutka na Śląsku?

Polacy są dobrzy w sypialni, czy mają o sobie dobre zdanie?
Tak, chętnie też eksperymentują, wiedzą, jak nawzajem sprawić sobie przyjemność. 40 lat temu, gdy Michalina Wisłocka wydała „Sztukę kochania”, czytaliśmy ją z wypiekami na twarzy. Dziś wszystko jest na wyciągnięcie ręki i często z tego korzystamy. Polacy są coraz bardziej otwarci na seks, chętniej mówią o swoich doznaniach, przestał to być temat tabu. Problemem nadal pozostaje brak wychowania seksualnego wśród młodzieży, w szkołach. Młodzi ludzie edukują się w internecie, który nie zawsze jest źródłem właściwej wiedzy. Dla dzisiejszych nastolatek np. seks oralny czy analny nie jest prawdziwym seksem, bo nie wymaga stosowania antykoncepcji.

I stało się! Nie ma już na naszym ciele miejsca, którego nie dałoby się udoskonalić, upiększyć

Coraz częściej okazuje się również, że do szczęścia potrzeba nam nie tylko partnera, ale też estetycznego wyglądu miejsc intymnych.
Ginekologia estetyczna to obecnie szybko rozwijająca się specjalność ginekologii. Parę dni temu w Warszawie odbył się wielki kongres poświęcony wszelkim nowościom w tej dziedzinie. Zaprezentowano na nim bardzo długą listę zabiegów. Rewitalizacja pochwy, operacje plastyczne warg sromowych czy krocza są jednymi z najczęściej wykonywanych. Coś, co do niedawna było przeznaczone tylko dla twarzy i szyi, jak np. mezoterapia, aktualnie jest wykonywane w ramach ginekologii estetycznej.

  • Kto poddaje się operacjom z zakresu ginekologii pastycznej?
  • Dowiedz się czym są "bryczesy", a czym "pelikany"
  • Liczy się długość i jakość
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Pustułka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Wakacje 50% taniej!

Wakacje 50% taniej!

55,00 110,00

Zabierz ze sobą prenumeratę cyfrową na wakacje! Dziennik Zachodni online oraz w wersji PDF na 90 dni aż 50% taniej! Tylko do 3 lipca!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.