Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Kaski narciarskie powinny być obowiązkowe, ale nawet instruktorzy ich nie zakładają w Beskidach

Czytaj dalej
Fot. arc
Andrzej Drobik

Kaski narciarskie powinny być obowiązkowe, ale nawet instruktorzy ich nie zakładają w Beskidach

Andrzej Drobik

Kaski narciarskie powinny być obowiązkowe, bo wypadki na nartach są bardzo poważne. Ten rok jest rekordowy, jeśli chodzi o liczbę wypadków na stokach narciarskich w Beskidach. - Czy jednak instruktorzy narciarscy powinni jeździć bez kasków i dawać zły przykład dzieciom? - pyta nasz Czytelnik.

- Byłem ostatnio na nartach w Wiśle. Warunki fajne; kupa ludzi, w tym sporo dzieciaków stawiających swoje pierwsze kroki pod okiem instruktorów. Niemal wszyscy instruktorzy i instruktorki bez kasków, w czapkach! I jak młodzież ma się uczyć dobrych nawyków? - pyta pan Jarosław, czytelnik „Dziennika Zachodniego”.

To pytanie wydaje się ważne, szczególnie jeśli popatrzymy na smutne statystyki wypadków w Beskidach.

- Póki co ten rok zaczyna wyglądać na rekordowy, jeśli chodzi o wypadki narciarskie. Beskidzki GOPR interweniował już prawie 1500 razy, a przecież zima zaczęła się dość późno. Najgorzej sytuacja wygląda w Szczyrku, bo tam też jest dzisiaj najwięcej narciarzy - mówi Jerzy Siodłak, naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR.

Sprawdziliśmy: część szkół narciarskich twierdzi, że ich instruktorzy jeżdżą w kaskach, część, że nie zmuszają ich do tego przepisy.

W dalszej części:

 • Co mówią przepisy
 • O co syn zapytał instruktora
 • Ile interwencji ma GOPR w tygodniu i w weekendy

 

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Drobik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.