Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Katowice: otwarcie Galerii Libero dopiero jesienią roku ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. Mat. Prasowe
Justyna Przybytek

Katowice: otwarcie Galerii Libero dopiero jesienią roku ZDJĘCIA

Justyna Przybytek

Nie wiosną, a dopiero w trzecim kwartale tego roku zostanie otwarta Galeria Libero w Katowicach. Natomiast już na przełomie marca i kwietnia do centrum handlowego, którego budowa trwa w rejonie Kościuszki i Kolejowej, wejdą pierwsi najemcy i rozpoczną prace adaptacyjne swoich lokali.

Galeria Libero. Kiedy otwarcie?

Termin otwarcia Galerii Libero w Katowicach przesunięto o kilka miesięcy z wiosny na trzeci kwartał tego roku.

- Celujemy w przełom sierpnia i września – zapowiada Paweł Słupski, PR coordinator w fimie Echo Investment, która galerię buduje. Jak dodaje, decyzja wiąże się z oczekiwaniami najemców.

- To duże sieci decydują o terminach. A możliwe terminy otwarcia galerii handlowych w ciągu roku są dwa, to wczesna wiosna, albo jesień już po wyprzedażach, a przed przygotowaniami do Bożego Narodzenia. Po analizach doszliśmy do wniosku, że trzeci kwartał będzie lepszym terminem. Nasi najemcy byli za – przekonuje.

Nie bez znaczenia jest też poziom zaawansowania prac na budowie Libero. Do finału wciąż daleko.

Galeria Libero w Katowicach. Budowa trwa. Otwarcie planowane jest na przełomie sierpnia i września
Mat. Prasowe Galeria Libero w Katowicach. Budowa trwa. Otwarcie planowane jest na przełomie sierpnia i września

- Dostosowaliśmy realizację do nowego terminu otwarcia. W kilku miejscach prowadzimy już roboty instalacyjne, prawie gotowy jest też parking. Pierwsi najemcy rozpoczną prace adaptacyjne swoich lokali już w marcu i kwietniu. Jedną z pierwszy sieci, która pojawi się na budowie będzie Helios, które rozpocznie przygotowania swoich sal kinowych – wyjaśnia Słupski.

Galeria Libero w Katowicach. Budowa trwa. Otwarcie planowane jest na przełomie sierpnia i września
Mat. Prasowe Galeria Libero w Katowicach. Budowa trwa. Otwarcie planowane jest na przełomie sierpnia i września

Galeria Libero: jest już prawie komplet najemców

Co ważne, na kilka miesięcy przed otwarciem galerii inwestor skompletował już niemal pełną listę najemców, a poziom komercjalizacji centrum handlowego wyniósł 90 proc.

- Pod jednym dachem udało nam się zgromadzić nie tylko najbardziej rozpoznawalne marki modowe, ale również niespotykaną na Śląsku ofertę sportową, gastronomiczną i rozrywkową - zachwala Tomasz Domoń, dyrektor regionalny ds. wynajmu w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Jak zapowiadają przedstawiciele EI, przed otwarciem galeria będzie już w całości wynajęta.

W dalszej części:

 • Dlaczego jesień to dobry czas na otwarcie sklepów z odzieżą
 • Które piętro zajmie strefa rozrywkowa i gastronomiczna
 • Kto zaprojektował galerię
Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Justyna Przybytek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.