Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Maria Olecha-Lisiecka

Kino i 130 sklepów. Ikea w Zabrzu będzie w 2019 roku

Zabrzańska Ikea będzie jedynym takim obiektem w Polsce. Powstaje na działce o powierzchni 25 ha Fot. Mat. Pras. Ikea Zabrzańska Ikea będzie jedynym takim obiektem w Polsce. Powstaje na działce o powierzchni 25 ha
Maria Olecha-Lisiecka

W czwartym kwartale 2019 roku ma być gotowe centrum handlowe Ikea w Zabrzu. A jeszcze w tym roku, w grudniu, ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę przebudowy układu drogowego wokół obiektu. Inwestorem jest spółka Ikea Centres.

Anna Hadrych, rzeczniczka inwestycji, podkreśla, że pierwsze prace w rejonie Drogowej Trasy Średnicowej oraz ulic Lompy i Skargi w dzielnicy Zaborze w Zabrzu, już się rozpoczęły. To tam, na działce o powierzchni 25 ha, ma powstać Ikea wraz z centrum handlowym i terenem rekreacyjnym.

Na początek drogi i ronda

- Obecnie przygotowywany jest przetarg na wykonawcę przebudowy układu drogowego. Inwestor szykuje nowe rozwiązania infrastrukturalne ułatwiające komunikację w rejonie inwestycji, w tym ronda, nowe drogi dojazdowe i ścieżki rowerowe - mówi Anna Hadrych.

I tak pierwsze rondo będzie nowym węzłem DTŚ z ul. Wolności (pierwszy zjazd z DTŚ w Zabrzu jadąc od strony Katowic); drugie i trzecie ułatwią wjazd i zjazd ze średnicówki na Zaborzu i skierują bezpośrednio w stronę centrum handlowego Ikea, łącząc jednocześnie nowe drogi, które wybuduje inwestor z DTŚ-ką; czwarte rondo połączy nowy układ drogowy z ul. Lompy; piąte ma ułatwić sprawne poruszanie się po nowych drogach w rejonie Ikea; a szóste będzie bezpośrednio przy centrum handlowym i prowadzić ma na parking dla 2,5 tys. samochodów.

Trwają też prace projektowe związane z rewitalizacją poprzemysłowego terenu

W dalszej części:

 • Co zaplanowano na terenie rekreacyjnym wokół centrum Ikea
 • Jakie dodatkowe przestrzenie i atrakcje się tu znajdą
 • Najemcy nowego centrum handlowego
Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Maria Olecha-Lisiecka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.