Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Łukasz Klimaniec

Korki w centrum Bielska-Białej. Tak będzie aż do końca września

Korki w centrum Bielska-Białej. Tak będzie aż do końca września
Łukasz Klimaniec

Nie uda się zakończyć remontu ulicy Stojałowskiego w Bielsku-Białej tak szybko, jak zakładano. Utrudnienia w centrum potrwają co najmniej do końca września.

Niestety nie uda się skrócić terminu realizacji rozbudowy ul. ks. Stojałowskiego do trzech miesięcy, jak optymistycznie zakładano na początku realizacji - poinformowali przedstawiciele Miejskiego Zarząd Dróg w Bielsku-Białej. Oznacza to, że korki i utrudniani związane z objazdami, z jakimi od czerwca zmagają się kierowcy w centrum Bielska-Białej, potrwają dłużej - w MZD szacują, że planowany czas zamknięcia odcinka ulicy dla ruchu pojazdów może wydłużyć się o ok. 2 tygodnie, a więc do końca września.

Korki w centrum Bielska-Białej. Tak będzie aż do końca września

Ul. ks. Stojałowskiego jest jedną z najważniejszych oraz najbardziej obciążonych ruchem samochodowym arterii w centrum miasta. Pod jej znaczną częścią przebiega potok Niwka, który w latach 60. ub. wieku został przykryty konstrukcją, na której wykonano drogę dla samochodów i pieszych. Od tamtego czasu żadne remonty żelbetowych elementów nie były wykonywane. A jak zwracał na uwagę w czerwcu Wojciech Walus, dyrektor MZD w Bielsku-Białej, na dylatacjach widać wewnętrzne pęknięcia, które świadczą o tym, że ta konstrukcja wymaga naprawy.

Korki w centrum Bielska-Białej. Tak będzie aż do końca września

- Prace prowadzone są bardzo intensywnie, w systemie dwuzmianowym, również w soboty - zaznaczają przedstawiciele MZD.
Obecnie zostały zakończone roboty mostowe na potoku Niwka. Robotnicy ułożyli izolację oraz pierwszą, zabezpieczającą warstwę nawierzchni na płycie żelbetowej. Kolejny etap to przebudowa mediów zlokalizowanych w rejonie inwestycji, w szczególności w chodnikach. I tu pojawił się problem.

W czasie przygotowania inwestycji planowana była przebudowa odcinka wodociągu wraz z kolidującym gazociągiem. Ale gestorzy sieci (spółka Aqua, Gazownia i Energetyka) zwrócili się do MZD o możliwość wymiany swoich instalacji, które po odkrywkach i przeglądzie wykazują zły, a nawet awaryjny stan techniczny w wielu miejscach. Chodzi o kable, sieci gazowe i kanalizację sanitarną.

- Ze względu na lokalizację tych instalacji w chodnikach, prace drogowe w tym obszarze muszą zostać wstrzymane, a ruch pieszych przełożony na jezdnię, co wpłynie na wydłużenie terminu przywrócenia ul. ks. Stojałowskiego do ruchu - tłumaczą w MZD.

Korki w centrum Bielska-Białej. Tak będzie aż do końca września

Utrudnienia w centrum Bielska-Białej potrwają zatem co najmniej do końca września. W MZD zapewniają, że końcowy termin zakończenia wszystkich prac (4 listopada 2017 r.) nie zmienił się.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Dziennika Zachodniego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Zachodniego
  • codzienne e-wydanie Dziennika Zachodniego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Łukasz Klimaniec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.