Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nie dla Częstochowy, ale poseł Giżyński walczy

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Bartłomiej Romanek

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nie dla Częstochowy, ale poseł Giżyński walczy

Bartłomiej Romanek

Poseł Szymon Giżyński zapowiada walkę o powstanie Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Częstochowie. Wszystko wskazuje jednak na to, że to walka za późno. Henryk Kiepura, starosta kłobucki i członek PSL twierdzi, że parlamentarzyści z okręgu częstochowskiego nie dopilnowali sprawy.

Częstochowa od lat ma wojewódzkie aspiracje, a tymczasem przegrała z Mikołowem batalię o ważną instytucję wojewódzką. Od 1 września Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który łączy zadania Agencji Nieruchomości Rolnej i Agencji Rozwoju Rolnictwa, mieści się w Mikołowie. To duża niespodzianka, bo wcześniej planowano utworzyć tę placówkę w Częstochowie - jak inne instytucje dla rolników.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nie dla Częstochowy, ale poseł Giżyński walczy
Aneta Kaczmarek Region częstochowski to region rolniczy. Co roku odbywają się tutaj Dożynki Jasnogórskie i Krajowa Wystawa Rolnicza

Oddziały wojewódzkie pod Jasną Górą mają przecież Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Szymon Giżyński, poseł PiS i członek Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapowiedział na antenie Radia Katowice, że nie spocznie, dopóki w Częstochowie nie będzie funkcjonował Oddział Terenowy KOWR.

- Przecież niezależnie od przyjętych wskaźników region okołoczęstochowski to od 50 do 65 proc. potencjału rolniczego województwa śląskiego - mówił na antenie poseł Giżyński. I dodawał, że umieszczenie KOWR w Częstochowie leży w interesie polskiego, śląskiego i częstochowskiego rolnictwa.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartłomiej Romanek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.