Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

MPK w Częstochowie ma nowego prezesa. Czy na ulice wrócą hybrydy?

Czytaj dalej
Fot. janusz strzelczyk
Janusz Strzelczyk

MPK w Częstochowie ma nowego prezesa. Czy na ulice wrócą hybrydy?

Janusz Strzelczyk

Najważniejsze zadanie: sprawić, by na ulice Częstochowy jak najszybciej wróciły "hybrydy". MPK ma ich aż 40. Wszystkie jednak wycofano, gdy w jednej wybuchł pożar. Powód: wadliwy superkondensator

Mariusz Sikora staje przed sporym wyzwaniem.

- Przede wsystkim będziemy starać się o systematyczny wzrost liczby pasażerów komunikacji miejskiej - mówi prezes Mariusz Sikora. - Będziemy oferować coraz lepsze usługi, aby mieszkańcy chcieli jeździć wygodnymi, punktualnymi autobusami miejskimi i tramwajami.

Miejski przewoźnik nie miał szefa od lipca tego roku, gdy na emeryturę odszedł jego prezes (od grudnia 2011 r.), Roman Bolczyk. Nowy prezes staje przed problemem autobusów hybrydowych o napędzie gazowo-elektrycznym. Przedsiębiorstwa z Częstochowy ma 40 takich pojazdów. Dostało je za darmo w ramach programu Gazela. Są to autobusy prototypowe.

W dalszej części:

 • O tym, jak płonąca hybryda zaprzepaściła sen o ekologicznej komunikacji miejskiej w Częstochowie
 • Kim jest Mariusz Sikora
 • Jakie plany ma MPK
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Janusz Strzelczyk

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Edi

"Sprawić, by na ulice Częstochowy jak najszybciej wróciły "hybrydy" "Będziemy oferować coraz lepsze usługi, aby mieszkańcy chcieli jeździć wygodnymi, punktualnymi autobusami miejskimi"
To tak jakby LOT chciał oferować lepsze usługi Tupolewami

xman

Byłoby więcej pasażerów gdyby były zmienione trasy autobusów , np 17 jechała ul. Dekabrystów , a 20 A Wojska Polskiego anie jak jest teraz 14, 17, 20 30 jadą jeden za drugim ul.Warszawską

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.