Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Nie będzie fotoradaru na zakręcie mistrzów w Sosnowcu. Czy odcinkowy pomiar prędkości poprawi bezpieczeństwo na niebezpiecznym zakręcie?

Czytaj dalej
Anna Dziedzic

Nie będzie fotoradaru na zakręcie mistrzów w Sosnowcu. Czy odcinkowy pomiar prędkości poprawi bezpieczeństwo na niebezpiecznym zakręcie?

Anna Dziedzic

Zakręt mistrzów w Sosnowcu powinien mieć fotoradar, aby nie dochodziło tam do wypadków - tak uważa policja w Sosnowcu. Ale fotoradaru nie będzie. Zjazd z drogi krajowej nr 94 w Sosnowcu na ekspresową S86 w kierunku Katowic to dla kierowców szczególne miejsce. Rocznie, średnio dochodzi tam do około 30 kolizji. Jest szansa, że poprawi się bezpieczeństwo na tym niebezpiecznym odcinku.

Zakręt mistrzów w Sosnowcu jest niebezpieczny

Zjazd z drogi krajowej nr 94 w Sosnowcu na ekspresową S86 w kierunku Katowic to dla kierowców szczególne miejsce. Rocznie, średnio dochodzi tam do około 30 kolizji.

- Były lata, że było ich tam nawet pięćdziesiąt - potwierdza podinsp. Mariusz Łabędzki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Na szczęście, choć zakręt mistrzów w Sosnowcu, nazwany tak na cześć kierowców, którzy na łuku wypadają z drogi, jest wyjątkowo zdradliwy, dochodzi tam tylko do kolizji.

Nie ma rannych, ani żadnego wypadki śmiertelnego. Kierowcy, którzy przesadzą tam z prędkością, po prostu wypadają z zakrętu, czasem dachują.

W czerwcu ubiegłego roku sosnowiecka policja złożyła do Inspektoratu Transportu Drogowego wniosek o ustawienie na feralnym zakręcie fotoradaru, który mierzyłby prędkość i robił zdjęcia zbyt rozpędzonym kierowcom.

FOTORADAR NA ZAKRĘCIE MISTRZÓW W KATOWICACH ZAŁATWIŁ PROBLEM WYPADKÓW

Zakręt mistrzów w Sosnowcu

- Pod uwagę brane były dwie opcje: fotoradaru na zakręcie lub urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości - mówi podinsp. Mariusz Łabędzki.

Zakręt mistrzów w Sosnowcu bez fotoradaru

W Generalnym Inspektoracie Transportu Drogowego w Warszawie doskonale znają problem niebezpiecznego zakrętu w Sosnowcu. Jak poinformował nas, w imieniu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Wojciech Król z Wydziału Analiz i Rozwoju Systemowego Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Warszawie, miejsce to nie spełnia technicznych warunków koniecznych do pracy takiego urządzenia.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Dziedzic

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.