Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Oswoją dziadków ze smartfonem

Czytaj dalej
Fot. Monika Chruścińska-Dragan
Monika Chruścińska-Dragan

Oswoją dziadków ze smartfonem

Monika Chruścińska-Dragan

Daniel i Krzysztof, uczniowie szkół technicznych z Piekar Śląskich i Katowic, napisali poradnik. To kompendium wiedzy dla tych, którzy chcą od podstaw poznać i wykorzystać możliwości smartfona. W książce są rady, jak włożyć SIM czy jak korzystać z aplikacji do sterowania telewizorem.

Senior i smartfon to wciąż niecodzienny duet. Tym, którzy jednak chcieliby podjąć wyzwanie, ale obawiają się czy poradzą sobie z obsługą urządzenia, z pomocą spieszy poradnik Daniela Pliszki i Krzysztofa Kuli. Ci dwaj uczniowie techników napisali książkę „Smartfon również dla seniora”. Również, bo nawet jego przeciętny użytkownik może się z niej sporo nauczyć.

Daniel jest uczniem czwartej klasy Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich, Krzysztof - drugoklasistą Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach. Młodzieńców do pracy zachęcił Marek Smyczek, nauczyciel przedmiotów zawodowych obu szkół, pod którego redakcją ostatecznie wydana została publikacja.

- Pan Marek zaprosił mnie pewnego dnia po lekcji do swojego biura i zapytał, czy nie chciałbym napisać książki? Tak po prostu - opowiada nam Daniel Pliszka. Wcześniej słyszał już o tym, że w szkole uczniowie piszą i wydają swoje książki, ale nie spodziewał się, że kiedyś dołączy do tego grona. Daniel nie zastanawiał się długo, podjął wyzwanie. Temat zaproponował nauczyciel - poradnik obsługi smart-fona dla dojrzałych czytelników. Z czasem okazał się tak rozległy, że potrzeba było jeszcze jednej osoby do współpracy. Pan Marek zwerbował swojego drugiego ucznia, Krzysztofa Kulę.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Monika Chruścińska-Dragan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.