Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Piotr Sobierajski

Pogotowie w Będzinie się przeprowadzi. Będzie nowa siedziba za 2 miliony

Pogotowie w Będzinie się przeprowadzi. Będzie nowa siedziba za 2 miliony Fot. RPR Sosnowiec
Piotr Sobierajski

Ratownicy medyczni i lekarze Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu, pracujący na terenie Będzina, przeniosą się w tym roku do nowej siedziby. Cały czas brakuje jednak lekarzy, którzy nie są chętni do pracy w karetkach pogotowia.

W 2017 r. w Rejonowym Pogotowiu Ratunkowym w Sosnowcu pracowało 31 lekarzy. - Z ostatnim dniem starego roku, z powodu niedopełnienia wymogu uzupełnienia uprawnień, byliśmy zmuszeni rozwiązać umowy o pracę z trzema lekarzami, co w naszej sytuacji stanowi 10 procent obsady lekarskiej - mówi dyrektor Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu, Marek Jeremicz. Lekarze, z którymi zostały rozwiązane umowy o pracę to byli doświadczeni pracownicy, z kilkunastoletnim stażem pracy w RPR w Sosnowcu, którzy realizowali umowy w zespołach specjalistycznych. - W obecnej sytuacji kadrowej na rynku pracy lekarzy nie jest możliwe szybkie uzupełnienie powstałych wakatów. Nawet możliwość zatrudniania lekarzy ze specjalnością kardiologiczną i neurologiczną nie jest w stanie uzupełnić powstałej luki, ponieważ widać brak zainteresowania pracą w pogotowiu ratunkowym - dodaje.

Panie na czele stacji

Obecnie w Rejonowym Pogotowiu Ratunkowym w Sosnowcu pracuje łącznie 65 pielęgniarek, w tym 40 pielęgniarek ma wyższe wykształcenie. - W trzech stacjach w Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Jaworznie pielęgniarki są kierownikami stacji, zarządzając personelem medycznym i zapewniając prawidłowe funkcjonowanie stacji - mówi Ewa Maroszek, koordynator personelu medycznego w RPR. W skład personelu medycznego pogotowia wchodzi też 172 ratowników medycznych, wśród których 72 posiada wyższe wykształcenie. - By zapewnić prawidłową pracę stacji RPR zatrudnia 58 ratowników na umowach cywilno-prawnych - dodaje.

Nowa siedziba do czerwca

W ubiegłym roku RPR rozpoczęła budowę nowej stacji w Będzinie, w rejonie ul. Sienkiewicza i 1 Maja.

W dalszej części:

 • Kiedy zakończy się budowa
 • O jaki sprzęt wzbogaciło się pogotowie w zeszłym roku
Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Piotr Sobierajski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.