Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Przybywa firm, bezrobocie maleje, ale bez pracy wciąż jest wielu zawiercian. Ofert pracy dla osób z wykształceniem zawodowym

Czytaj dalej
Fot. PPG
Paulina Musialska

Przybywa firm, bezrobocie maleje, ale bez pracy wciąż jest wielu zawiercian. Ofert pracy dla osób z wykształceniem zawodowym

Paulina Musialska

Zmniejsza się bezrobocie w powiecie zawierciańskim. Choć ofert pracy przybywa, to większość dotyczy osób z wykształceniem zawodowym.

W Zawierciu powstają nowe zakłady i obiekty handlowe, w których mieszkańcy mogą znaleźć zatrudnienie. Na 22 lutego zaplanowano np. otwarcie nowego sklepu Lidl, a tydzień później otwarte zostanie niewielkie centrum handlowe przy ulicy Leśnej.

OTWARCIE LIDLA W ZAWIERCIU

Sklep Lidl prowadzi rekrutację m.in. przez swoją stronę internetową. Oferuje pracę w wymiarze 130 godzin miesięcznie oraz umowę o pracę bez okresu próbnego. Z kolei w centrum handlowym znajdować będą się m.in. sklepy CCC, Pepco, oraz Rossmann. W przypadku CCC rekrutacja prowadzona jest za pośrednictwem internetu. Firma oferuje stanowisko sprzedawcy na 3/4 etatu.

- Osoby zainteresowane prosimy o dostarczanie CV osobiście do salonu lub formularz rekrutacyjny znajdujący się w zakładce praca na naszej stronie - przekazało biuro prasowe firmy CCC. W tym roku planowane jest także otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Virtu oraz AXA. W przypadku pierwszej z firm zatrudnienie ma znaleźć nawet 130 osób. Oferty pracy możemy znaleźć zarówno na stronach internetowych, jak i w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zawierciu. Poszukiwani są m.in. magazynierzy, elektromechanicy oraz pakowacze. Firma AXA obiecywała około 100 miejsc pracy, ale podczas spotkania w Urzędzie Miejskim zaproponowano pracę dla jedynie... 13 osób. Pierwszeństwo mają mieć pracownicy Huty Szkła Zawiercie. Oferty pracy w powiecie zawierciańskim są, ale dla osób z niskim wykształceniem.

W ubiegłym roku PUP miał około 5 tys. ofert pracy. Wśród propozycji dla mężczyzn najczęściej pojawiała się praca jako pracownik budowlany, operator koparki, ślusarz lub kierowca. Kobietom proponowano natomiast pracę w handlu lub zakładach produkcji żywności. Mimo tego, bezrobocie w powiecie kształtuje się na poziomie wyższym od średniej krajowej.

Pozostało jeszcze 39% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paulina Musialska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.