Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Arkadiusz Biernat

Rafako w Raciborzu zwolni 276 osób

Rafako to największy zakład pracy w Raciborzu. Obecnie zatrudnia 1776 osób. Wkrótce 15 proc. załogi pożegna się z pracą Fot. arc Rafako to największy zakład pracy w Raciborzu. Obecnie zatrudnia 1776 osób. Wkrótce 15 proc. załogi pożegna się z pracą
Arkadiusz Biernat

Na pracowników Rafako, największego zakładu pracy w Raciborzu, padł blady strach. Firma zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe do końca lipca 2018 roku.

Z pracą może się pożegnać nawet 276 osób. To 15 proc. całej załogi. Obecnie Rafako zatrudnia 1776 osób. To największy europejski producent kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawca kompletnych bloków energetycznych.

- Celem projektu reorganizacji jest optymalizacja procesów biznesowych (...), obejmującym szereg jednostek organizacyjnych. Na decyzję o głębokiej restrukturyzacji miało wpływ szereg czynników i jednoznacznie negatywnych trendów. Na przestrzeni ostatnich czterech lat obrotowych (2012 - 2016) odnotowaliśmy znaczny, bo aż 31 procentowy, wzrost kosztów pośrednich. Większość tych kosztów alokowana była w obszarze nadmiernie rozbudowanego wsparcia organizacyjnego. W tym samym okresie nasze wyniki sprzedaży spadły o 31,6 procent - wyjaśnia Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes Rafako S.A.

Zwolnienia pracowników przewidziane są w tzw. grupach: wsparcia, pośrednio produkcyjnych, pracowników bezpośrednio produkcyjnych oraz pozostałych zatrudnionych w zakładach.

W dalszej części:

 • Jakie kryteria brano pod uwagę przy przygotoywaniu listy osób do zwolnienia
 • Ilu pracowników zdecydowało się odejść dobrowolnie
 • Jakie oszczędności dla firmy wynikną z tego posunięcia
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Arkadiusz Biernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.