Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Rośnie liczba lekarzy, którzy rezygnują z dyżurów. Brakuje ich w Bytomiu, Piekarach, Sosnowcu, Tarnowskich Górach i Bielsku-Białej

Czytaj dalej
Agata Pustułka

Rośnie liczba lekarzy, którzy rezygnują z dyżurów. Brakuje ich w Bytomiu, Piekarach, Sosnowcu, Tarnowskich Górach i Bielsku-Białej

Agata Pustułka

Kryzys w ochronie zdrowia. Brakuje lekarzy, brakuje pielęgniarek. Na dodatek nie ma kto dyżurować. Szpitale będą się zadłużać?

Ponad trzystu lekarzy, a dokładnie 336 - to dane z 29 grudnia 2017 roku - wypowiedziało w województwie umowy opt-out. Nie będą więc pracować więcej niż 48 godzin tygodniowo, czyli - nie będą dyżurować.

Niebawem wypowiadających umowy może jeszcze przybyć, co oznacza większe niż do tej pory problemy z obsadą dyżurów, funkcjonowaniem izb przyjęć, szpitalnych oddziałów ratunkowych oraz nocnej i świątecznej opieki medycznej.

Braki lekarzy i tak są odczuwane w szpitalach już od kilku miesięcy. Problemy z dostępem do specjalisty to zresztą niezmienny element polskiej rzeczywistości. Tymczasem Śląski Urząd Wojewódzki codziennie monitoruje sytuację w regionie. Z danych urzędu wynika, że najwięcej lekarzy rezydentów i lekarzy specjalistów wypowiedziało umowy w Beskidzkim Centrum Onkologii w Bielsku-Białej (10 rezydentów i 43 specjalistów), w WSS nr 4 w Bytomiu (35 rezydentów i 37 specjalistów), Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Urazowym w Piekarach Śląskich (12 rezydentów i 48 specjalistów), Sosnowieckim Szpitalu Miejskim (8 rezydentów i 24 specjalistów), Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach (11 rezydentów i 3 specjalistów).

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Pustułka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.