Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Rybnik: Na rowerze z prezydentem, czyli 2,5 km wzdłuż Nacyny. Tak się chwalą nową trasą

Czytaj dalej
Aleksander Król

Rybnik: Na rowerze z prezydentem, czyli 2,5 km wzdłuż Nacyny. Tak się chwalą nową trasą

Aleksander Król

Specjalnie dla Państwa wraz z prezydentem przetestowaliśmy nową ścieżkę rowerową, na którą miasto wydało 2,5 miliona złotych. Opłacało się, jest fantastyczna!

Mamy jedną z najładniejszych tras rowerowych wzdłuż rzeki na Śląsku, która biegnie od centrum Rybnika aż po granice miasta, w dzielnicy Stodoły - mówił wczoraj Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, który wybrał się z nami na rowerową przejażdżkę po nowych Bulwarach nad Nacyną.

Zamiast do swojego gabinetu, Piotr Kuczera zaprosił dziennikarzy na przejażdżkę rowerową, a punktem zbiórki cyklistów z aparatami był skwer z kolorowymi tulipanami przy nowym moście nad Nacyną przy ul. Raciborskiej.

- Rybniczanie już nieformalnie odebrali te bulwary. Teraz czas na nas. Podróż zaczynamy w miejscu, które jest symboliczne, ponieważ tutaj, mam nadzieję, w przyszłości będzie się rozpoczynał szlak, który będzie prowadził na północ i południe. Odcinek na północ już jest gotowy, w warunkach pięknej drogi rowerowej i szlaku pieszego możemy dojść do dzielnicy Stodoły - mówi Kuczera.

A więc próbujemy pokonać 2,5 km trasy. Ruszamy w kierunku parku tematycznego, mijając co kilkaset metrów charakterystyczne ławeczki (w sumie 14), na których mogą odpocząć cykliści. Mocno świeci słońce, ale droga jest oświetlona także w nocy, bo miasto zainwestowało w 75 lamp. Docieramy do ulicy Kotucza. Kiedyś trzeba by było zejść z roweru albo przemykać na drugą stronę ulicy między samochodami. Teraz można szybko pokonać dawną przeszkodę.

W dalszej części:

 • O strategicznym moście przy Kotucza
 • Ile lamp jest przy trasie
 • O lekcji wf pod chmurką i jeździe pod prąd
Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aleksander Król

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.