Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tragiczny wypadek malucha i bmw na DK 86 w Katowicach- Giszowcu. Kierowca bmw po prawie 2 latach usłyszał zarzut

Czytaj dalej
Fot. KMP Katowice
Patryk Drabek

Tragiczny wypadek malucha i bmw na DK 86 w Katowicach- Giszowcu. Kierowca bmw po prawie 2 latach usłyszał zarzut

Patryk Drabek

Kierowca bmw, który prawie dwa lata temu brał udział w śmiertelnym wypadku na DK 86 w Katowicach-Giszowcu, usłyszał zarzut - dowiedział się „Dziennik Zachodni”. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Kilka miesięcy temu śledztwo zostało zawieszone. Prokurator referent zwrócił się jeszcze o opinię do Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie, a specjaliści mieli zbadać okoliczności wypadku. Efekt? - Opinia wpłynęła, a śledztwo zostało podjęte - przekazała prokurator Maria Górecka, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice-Wschód. - Podejrzanemu (kierowcy bmw - dop. red.) został przedstawiony zarzut naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby, a dwie zostały ranne. Postępowanie jest na końcowym etapie - dodaje prokurator Maria Górecka.

Kierowca bmw nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Tragiczny wypadek w Giszowcu
Do tragedii doszło 3 kwietnia 2016 roku. Kierowca fiata 126p jechał od strony Katowic w stronę Tychów i na światłach w Giszowcu skręcał w lewo, by wjechać w ulicę Górniczego Stanu. Wtedy uderzyło w niego bmw, jadące od strony Tychów.
66-letnia pasażerka malucha zginęła na miejscu, a następnego dnia rano w szpitalu zmarła 11-letnia dziewczynka, która podróżowała z rodziną fiatem 126p. Marian Bywalec, który kierował fiatem, był w stanie ciężkim i trafił na oddział intensywnej opieki medycznej Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu. Jego 4-letni wnuczek, który również podróżował pojazdem, został natomiast przetransportowany do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II. W bmw jechały dwie osoby. Z wypadku wyszły bez szwanku. 20-letni kierowca był trzeźwy. To syn jednego z dilerów samochodowych, działających w województwie śląskim. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

W lipcu ubiegłego roku informowaliśmy, że Prokuratura Rejonowa Katowice-Wschód zawiesiła śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku. Czekano bowiem na opinię z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie. Marian Bywalec i jego rodzina byli wówczas rozgoryczeni, ponieważ uważali, że sprawa nie zostanie ostatecznie wyjaśniona.

Jak grom z jasnego nieba
Pan Marian podkreślał, że będzie walczył o sprawiedliwość i ze łzami w oczach wspominał najgorszy dzień w swoim życiu. Majsterkował wtedy w garażu. Zadzwoniła żona i zaproponowała, że może pojadą na wycieczkę do Doliny Trzech Stawów. Pojechali. Dzień mijał w spokojnej, rodzinnej atmosferze. Zabawy na łące, gra w piłkę. Gdy robiło się już ciemno, zdecydowali, że trzeba wracać.

- Nigdy nie jeżdżę przez to skrzyżowanie, zawsze zjeżdżam na kopalnię Staszic - wspomina pan Marian. - Tego dnia zrobiłem jednak inaczej. Powiedziałem: Krysiu, zobacz, pod Murckami nie ma żadnych samochodów, to jakoś przejedziemy. Nie przejechaliśmy.

W dalszej części:

 • Co wydarzyło się na skrzyżowaniu
 • Kto reprezentuje rodzinę ofiar i jaki związek pochodzenie kierowcy bmw z długim śledztwem
 • Dlaczego nie mozna było do tej pory uzyskać odszkodowania
Pozostało jeszcze 33% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.