Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

W Rybniku już nie trzeba skakać z pociągu. Podwyższają perony

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Król
Aleksander Król

W Rybniku już nie trzeba skakać z pociągu. Podwyższają perony

Aleksander Król

Tabliczka ze znakiem zakazu wstępu i napisem „peron zamknięty” wisi przed schodami prowadzącymi na peron nr 2 rybnickiego dworca PKP. Na zdeptanym przez setki tysięcy pasażerów starym asfalcie, ktoś położył tablicę z rozkładem jazdy, zaklejono też zegar.

Ale czas się tu nie zatrzymał. Wręcz przeciwnie - peron drugi zostanie przebudowany, by spełniać europejskie standardy XXI wieku. Wcześniej przebudowano peron pierwszy i choć prace jeszcze trwają, to obładowani walizkami podróżni nie muszą już „skakać” ze schodków pociągu, bo peron został podwyższony.

W Rybniku już nie trzeba skakać z pociągu. Podwyższają perony
Aleksander Król

- Peron pierwszy został przebudowany i podwyższony do wysokości 0,76 m. Zakończenie prac na tym peronie planujemy w grudniu 2017 roku - mówi Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Dodaje, że jakiś czas temu rozpoczęły się prace na peronie numer 2, który również zostanie podwyższony.

- Podwyższone perony znacznie ułatwią podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Nowa nawierzchnia, oświetlenie, odnowiona wiata i mała architektura (tablice informacyjne, oznakowanie ) poprawą komfort oraz bezpieczeństwo obsługi podróżnych - mówi Karniewski.

W Rybniku już nie trzeba skakać z pociągu. Podwyższają perony
Aleksander Król

Prace na peronie drugim potrwają również do końca 2017 roku. Natomiast remont peronu nr 3 zaplanowany jest na 2018 rok w podobnym zakresie prac jak na peronie drugim.

W dalszej części:

 • O tym, że rybnickie perony to część większej inwestycji
 • Które stacje zostaną przebudowane
Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aleksander Król

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.