Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

W wypadku w Giszowcu stracił żonę i wnuczkę. Teraz walczy o drugie dziecko WIDEO

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow
Patryk Drabek

W wypadku w Giszowcu stracił żonę i wnuczkę. Teraz walczy o drugie dziecko WIDEO

Patryk Drabek

Ponad rok temu życie Mariana Bywalca legło w gruzach. W zderzeniu malucha z BMW w Katowicach-Giszowcu stracił żonę i wnuczkę. Przeżył adoptowany wnuczek. Teraz trwa walka o to, z kim ma zamieszkać: z dziadkiem czy z ciocią

DK86 w Katowicach-Giszowcu, 3 kwietnia 2016 roku, godzina 20. Marian Bywalec prowadzi swojego fiata 126p. Jedzie z 66-letnią żoną oraz adoptowanymi wnuczkami - 4-letnim wówczas chłopcem i 11-letnią dziewczynką. Wracają z rodzinnego wyjazdu do parku. Byli już niecały kilometr od domu, a pan Marian ustawił się na skrzyżowaniu, by skręcić z DK86 w ulicę Górniczego Stanu. Dziś wspomina, że czekał, aż przejadą samochody pędzące od strony Tychów. Jeden przejechał, ale zauważył, że nadjeżdża kolejny. Czekał.

Przez dłuższą chwilę nie widział świateł aut, więc podjął decyzję. - To przecież tylko dwa pasy. Wjechałem i... To było jak grom z jasnego nieba. Później była już tylko cisza - mówi pan Marian. Po tych kilku sekundach trudno było rozpoznać markę samochodu, którym podróżował razem z rodziną. Rozpędzone bmw uderzyło w malucha, a 11-latka i 66-letnia kobieta zginęły na miejscu.

A w bmw syn dilera samochodów

20-letni wówczas kierowca bmw to syn jednego z dilerów samochodowych, działających w województwie śląskim. Ani rodzina młodego mężczyzny, ani reprezentująca ich mecenas nie chcą komentować sprawy. Wiadomo, że kierowca bmw był trzeźwy, ale w trakcie śledztwa, które wciąż trwa, sprawdzane jest, z jaką jechał prędkością. To istotne, ponieważ na odcinku, gdzie doszło do tragedii, obowiązuje ograniczenie do 70 kilometrów na godzinę. Kilkanaście miesięcy prowadzonego śledztwa i uzyskane przez ten czas opinie nie wyjaśniły na tyle sytuacji, by można było komukolwiek przedstawić zarzut.

Dlatego też prokurator prowadzący sprawę zwrócił się jeszcze do Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dr. Jana Sehna w Krakowie. Ale opinii wciąż nie ma. Kiedy będzie gotowa? - Nie udzielamy takich informacji. Przekazujemy je tylko instytucjom, które zwracają się do nas o opinię - przekazała nam kilka dni temu Małgorzata Szewczyk z Instytutu.

Do Prokuratury Rejonowej Katowice-Wschód trafiły informacje, że opinia powstanie nie wcześniej niż w marcu przyszłego roku, stąd podjęto decyzję o zawieszeniu śledztwa. Jakby tego wszystkiego było mało, Marian Bywalec ma jeszcze inny poważny problem. Chce, by zamieszkał z nim wnuczek, ale to trudna sprawa. 5-letni obecnie chłopiec, który przeżył wypadek, ale był poważnie ranny, jest obecnie pod opieką córki pana Mariana. Spór zakończył się w sądzie.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.