Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Agata Pustułka

Wybory na Śląsku 2 grudnia: PO wybiera lidera. Saługa czy Kostempski?

Dawid Kostempski i Wojciech Saługa będą rywalizować o fotel lidera śląskiej PO Dawid Kostempski i Wojciech Saługa będą rywalizować o fotel lidera śląskiej PO
Agata Pustułka

Wybory w PO w woj. śląskim rozpoczęte: Obecny marszałek województwa Wojciech Saługa oraz prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski walczą o fotel lidera śląskiej Platformy Obywatelskiej. Wybory na Śląsku i w woj. śląskim odbywają się 2 grudnia.

2 grudnia wybory w śląskiej PO. Stawką wygranie samorządu

Takiego scenariusza nikt się raczej nie spodziewał. Obecny marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, wieloletni, doświadczony poseł, był stuprocentowym kandydatem na szefa regionalnych struktur PO. Jego start nie budził żadnych kontrowersji. Jako „spadkobierca” swojego poprzednika, przedwcześnie zmarłego posła Tomasza Tomczykiewicza, prowadził politykę pełną rozwagi, unikając otwartych sporów zarówno z wewnętrzną opozycją, jak i z politycznymi przeciwnikami z zewnątrz.

WYBORY W ŚLĄSKIEJ PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ

Nagle okazało się, że przeciwko niemu chce startować prezydent Świętochłowic, polityk młody, z niespełnionymi ambicjami, Dawid Kostempski. Kiedyś zwany złotym dzieckiem PO. On i jego żona byli beneficjentami, ale i filarami rządów PO w regionie przez lata. Jak się dowiadujemy, Kostempski zdołał zebrać 204 głosy poparcia od członków PO.

A po 21.00 w sobotę okazało się, że Saługę poparło już ponad 800 członków, uprawnionych do głosowania, czym pochwalił się w jednym z mediów społecznościowych.

Komisja wyborcza PO zweryfikowała wszystkie podpisy, by ewentualnie wyeliminować fałszywe albo odosób, które nie płacą składek na partię, a tych jest całkiem sporo. Oni nie mają prawa głosować. (W czasach świetności Platforma w województwie śląskim liczyła ponad 3 tysiące członków).

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Pustułka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.