Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Łukasz Klimaniec

Wycinka platanów na ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Ludzie oburzeni

Piotr Cecerski w miejscu, gdzie wycięto już jedno z trzech drzew. Z krajobrazu ul. Cieszyńskiej zniknie ich w sumie siedem Fot. Fot. Łukasz Klimaniec Piotr Cecerski w miejscu, gdzie wycięto już jedno z trzech drzew. Z krajobrazu ul. Cieszyńskiej zniknie ich w sumie siedem
Łukasz Klimaniec

Wycinka dorodnych platanów rosnących przy ul. Cieszyńskiej zirytowała mieszkańców Górnego Przedmieścia. Ludzi bulwersuje fakt, że nikt z Urzędu Miejskiego nie poinformował ani rady osiedla, ani mieszkańców o planowanej wycince oraz jej powodach.

O wycince platanów przy ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej mieszkańcy Górnego Przedmieścia zaalarmowali nas wczoraj.

- Sprawa jest o tyle bulwersująca, że nikt z Urzędu Miejskiego nie poinformował Rady Osiedla Górne Przedmieście, ani mieszkańców o planowanej wycince, jej powodach i celu. Nie wiadomo, czy drzewa są chore, czy planowana jest tam jakaś inwestycja, czy jest jeszcze jakiś inny powód tej rzezi? - argumentował w mailu do redakcji Piotr Cecerski z Rady Osiedla Górne Przedmieście.

- Jest to również bulwersujące z powodu smogu, który nie odpuszcza, a wycięcie kolejnych drzew w mieście nie poprawi sytuacji - dodał.

Wycinka platanów rozpoczęła się w sobotę. Firma, która zjawiła się z piłami na ul. Cieszyńskiej, wycięła trzy drzewa w rejonie skrzyżowania z ul. Browarną. W sumie zniknie siedem drzew - pięć platanów klonolistnych, jeden jesion wyniosły oraz jeden głóg jednoszyjkowy.

Piotr Cecerski, z którym spotkaliśmy się wczoraj przy ul. Cieszyńskiej w miejscu, gdzie wycięto drzewa, zwraca uwagę na brak interakcji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej z radami osiedla.

- Ten przykład dobitnie to pokazuje - przychodzi nagle ekipa i wycina drzewa. Tymczasem nie ma żadnych informacji w tej sprawie od urzędu. Mieszkańcy nie wiedzą, co się dzieje, kto wycina drzewa, na jakiej podstawie. Jak mamy współdziałać z Urzędem Miejskim, skoro pomija nas się w takich kwestiach? - stwierdził przedstawiciel osiedlowej rady.

W dalszej części:

 • Czy mieszkańcy ostatecznie dostali jakiekolwiek wyjaśnienia
 • Kto zlecił wycinkę
 • Na czyjej działce rosną drzewa i jaki ma to związek z brakiem informacji
Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Klimaniec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.