Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Patryk Drabek

Za mandat można zapłacić kartą, ale jeszcze nie we wszystkich miastach

Za mandat można zapłacić kartą, ale jeszcze nie we wszystkich miastach Fot. Paweł Relikowski
Patryk Drabek

Kartą płacimy w sklepie lub na stacji paliw. Dlaczego nie mielibyśmy zapłacić w ten sposób za mandat?

Policjant z wydziału ruchu drogowego z terminalem płatniczym w ręce? Taki widok nie powinien już być dla nas zaskoczeniem. Dokładnie 1 lutego w całej Polsce wprowadzono możliwość zapłacenia za mandat kartą płatniczą.

Tego dnia nie wszyscy policjanci drogówki z województwa śląskiego byli już jednak wyposażeni w specjalne terminale.

Z nowych urządzeń korzystali funkcjonariusze z Bierunia, Bytomia, Tarnowskich Gór, Żor, Chorzowa, Cieszyna, Częstochowy, Jastrzębia- Zdroju, Piekar Śląskich i Pszczyny. Policjanci z komendy w Tarnowskich Górach przekonali się już nawet, że nowe rozwiązanie sprawdza się. - Zatrzymano do kontroli obywatela Danii, który popełnił wykroczenie, i okazało się, że nie miał polskiej waluty. Dzięki karcie płatniczej mógł zapłacić za mandat - mówi mł. asp. Damian Ciecierski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Gdyby nie terminal, to obcokrajowiec musiałby jechać z policjantami do bankomatu. Jeśli chodzi o miasta, w których policjanci nie korzystają jeszcze z nowych terminali, to sytuacja była dynamiczna. Trwały jeszcze szkolenia, w których brali udział funkcjonariusze. Pod koniec tygodnia kartą nie można było zapłacić za mandat np. w Sosnowcu, Jaworznie czy też w Bielsku-Białej.

- Wprowadzenie takiej możliwości to jednak kwestia kilku najbliższych dni - przekazała w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” st. asp. Marzena Szwed z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Więcej na stronie 3

Jeszcze nie wszyscy policjanci z województwa śląskiego korzystają z terminali płatniczych, ale pojawiły się już pierwsze pozytywne opinie. Zarówno funkcjonariuszy, jak i kierowców, którzy w prosty sposób mogą zapomnieć o mandacie.

Za nami już pierwsze dni z terminalami płatniczymi w radiowozach. Kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość w takich miejscowościach jak Sosnowiec lub Katowice mogli nie mieć jeszcze okazji płacić za mandat za pomocą karty płatniczej, ale w innych rejonach widok funkcjonariusza z terminalem nie powinien już nikogo dziwić.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.