Łukasz Klimaniec

Wiadukt na Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej z ograniczeniem tonażu. Zakaz dla tirów i autobusów. Zmiany od 7.02.

Wiadukt w ciągu ul. Kwiatkowskiego nie jest w najlepszym stanie. Dlatego będą mogły nim jeździć tylko pojazdy o masie do 3,5 t Fot. Google Maps Wiadukt w ciągu ul. Kwiatkowskiego nie jest w najlepszym stanie. Dlatego będą mogły nim jeździć tylko pojazdy o masie do 3,5 t
Łukasz Klimaniec

Od poniedziałku 17 lutego po wiadukcie w ciągu ulicy Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej będą mogły jeździć tylko samochody o masie do 3,5 tony. A w marcu na wlotach ulicy pojawią się bramownice. Zmiany dotkną kierowców tirów i pasażerów bielskiego MZK.

Problemem jest stan techniczny wiaduktu w ciągu ul. Kwiatkowskiego. Wybudowany w latach 70. minionego stulecia blisko 250-metrowy obiekt nie jest w najlepszym stanie. Przeprowadzona w lipcu 2019 r. ekspertyza jego stanu technicznego wskazała, że mogą po nim poruszać się pojazdy o dopuszczalnej masie do 30 t. Dla cięższych pojazdów wyznaczono objazd w obu kierunkach ulicami Węglową, Katowicką, Chochołowską, Konwojową i Grażyńskiego. Porządku miała pilnować dodatkowa kamera zamontowana na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Kwiatkowskiego i Sarni Stok.

Rzeczywistość pokazała, że kierowcy ciężarówek notorycznie nie stosują się do przepisu. I choć po wiadukcie mogą jeździć pojazdy o masie do 30 ton, faktycznie często jeżdżą dużo cięższe pojazdy.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.