Joanna Boroń

Więcej Polaków chce liberalizacji przepisów o aborcji, niż ich zaostrzenia

Podczas warszawskich demonstracji  udział wzięło ponad 50 tysięcy kobiet i mężczyzn Fot. archiwum gk24/nadesłane Podczas warszawskich demonstracji udział wzięło ponad 50 tysięcy kobiet i mężczyzn
Joanna Boroń

Projekt zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji, czyli skreślenia z listy dopuszczalnych przesłanek ciężkich i nieodwracalnych wad płodu, wywołał burzę w realnym i wirtualnym świecie.

To, że na razie nie jest procedowany i czeka na rozpatrzenie w komisji, nie kończy dyskusji. Kolejna próba zaostrzenia przepisów, czyli projekt „Zatrzymać aborcję”, wywołała burzę - na ulice Warszawy i innych polskich miast wyszły dziesiątki tysięcy przeciwników (w tym też zorganizowane grupy z naszego regionu) zakazu aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Boroń

Od 2000 roku, w którym zrobiłam dyplom na wydziale prawa poznańskiego uniwersytetu, pracuję w naszych lokalnych mediach - Głosie Koszalińskim oraz jego portalach internetowych, które swoim zasięgiem obejmują teren dawnego województwa koszalińskiego.


Zajmuję się zdrowiem i szeroko rozumianym stylem życia – w tym też kulinariami, które również prywatnie są moją pasją – mam niezłą kolekcję kulinarnych książek, które nie są jedynie ozdobą półek, ale inspiracją do kulinarnych eksperymentów.


Prócz tego w swojej pracy zajmuje się tematami społecznymi, bardzo często zainspirowanymi sygnałami naszych czytelników i internatów. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.