Wieczór upłynął im w rytmie bluesa ze znanym gitarzystą

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Sztandera
Lucyna Sztandera

Wieczór upłynął im w rytmie bluesa ze znanym gitarzystą

Lucyna Sztandera

Miłośnicy bluesa mieli nie lada gratkę. Z koncertem wystąpił kanadyjski gitarzysta blues - rockowy Wolf Mail, który należy do czołówki gitarzystów.

Według znawców Wolf Mail plasuje się w pierwszej dziesiątce gitarzystów na całym świecie. Już jako młody chłopak Mail uczył się gry u Dave`a Goodmana. Swój pierwszy koncert zagrał w wieku zaledwie 14 lat. Obecnie ma na swoim koncie sześć płyt. Artysta występuje z koncertami na całym świecie.

To niezwykłe wydarzenie miało mieć miejsce w muszli koncertowej na plaży, ale niestety ulewa tego dnia zmusiła organizatorów do przeniesienia go do Centrum Kultury i Sztuki. Nie przeszkodziło to jednak fanom tej muzyki dotrzeć i tam na koncert.

Zanim na scenie pojawił się Wolf Mail, jako support wystąpił zespół „Mr. Nau” z Radawnicy, który tworzy mieszankę post - rocka i alternatywy. Sępoleńska publiczność doceniła dobre brzmienie Jakuba Słubika i pozostałych muzyków tej formacji.

Owacjami na stojąco z kolei zakończył się występ Wolfa Maila, któremu towarzyszyli Łukasz Gorczyca na basie i Tomasz Dominik na perkusji. Ponad godzinny koncert blues - rocka zachwycił publiczność, która przybyła na koncert kanadyjskiego gitarzysty również spoza Sępólna.

Zapewne zwieńczeniem ich trudów dotarcia do CKiS był nie tylko sam koncert, ale też możliwość porozmawiania z muzykiem, zakupienie jego płyty oraz zdobycie autografu czy wspólna fotka z Wolfem Mailem.

Lucyna Sztandera

Lucyna Sztandera

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.