Wielkanoc 2021 w czasach koronawirusa. Taką ją planuje Polski Czerwony Krzyż w Bydgoszczy dla podopiecznych

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski/zdjęcie ilustracyjne
Katarzyna Piojda

Wielkanoc 2021 w czasach koronawirusa. Taką ją planuje Polski Czerwony Krzyż w Bydgoszczy dla podopiecznych

Katarzyna Piojda

Przez koronawirusowe obostrzenia wolontariusze PCK nie będą mogli rozkręcić wielkanocnej zbiórki darów dla najuboższych bydgoszczan. To jednak nie znaczy, że czerwonokrzyscy przed świętami nie pomogą swoim podopiecznym. Rozdadzą im paczki na zająca.

- W tegoroczną Wielkanoc, z uwagi na szalejącą pandemię, wyjątkowo nie planujemy żadnych śniadań wielkanocnych i innych świątecznych spotkań przy stole - zapowiada Maria Kapuścińska, specjalistka ds. pomocy społecznej w bydgoskim oddziale PCK.

Przygotowania do świąt wielkanocnych

To nie oznacza, że czerwony krzyż nie przyszykuje swoich podopiecznych do świąt.

- Pamiętamy o najuboższych rodzinach wielodzietnych, osobach bezdomnych, seniorach i ludziach schorowanych, a także o dzieciach niepełnosprawnych i innych osobach potrzebujących pomocy. Zaplanowaliśmy dla nich uroczystości w innej formie. Na naszym dziedzińcu będziemy wydawać paczki świąteczne z jedzeniem i środkami sanitarno-higienicznymi. Przygotujemy je dla 80 osób – kontynuuje Kapuścińska.

Wydawanie paczek na zająca wytypowanym osobom samotnym i rodzinom odbędzie się 1 kwietnia w dwóch turach.

Pomoc przedsiębiorców mile widziana

Koronawirus sprawił, że wolontariusze, którzy przed każdymi świętami wspierają czerwonokrzyskich w zbiórce darów m.in. w marketach, tym razem przez obostrzenia nie dołączą do zbiórki. Organizacja liczy zatem na przedsiębiorców, którzy pomogą jej przygotować nietypowy, bo wielkanocny, prowiant dla najbiedniejszych. PCK ma nadzieję, że właściciele i prezesi firm z miasta i okolic nie zawiodą i włączą się w wielkanocną kwestę. Przedsiębiorstwa, które chciałyby przekazać pieniądze na zorganizowanie paczek, mogą kontaktować się z pracownikami PCK przy ul. Warmińskiego 10 w centrum w dni powszednie w godz. 8-15. Pod ten sam adres do końca marca można zanosić produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia. To m.in. mąka, cukier, makaron, ryż, konserwy i dania typu instant w słoikach.

Więcej informacji zainteresowani udziałem w akcji uzyskają, dzwoniąc pod czerwonokrzyski nr tel. 501 602 130.

Katarzyna Piojda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.