Wielkanoc w Beskidach? Są jeszcze wolne miejsca

Czytaj dalej
Fot. jakub marcjasz
Jakub Marcjasz

Wielkanoc w Beskidach? Są jeszcze wolne miejsca

Jakub Marcjasz

Właściciele pensjonatów i hoteli przygotowali specjalne pakiety dla swoich gości.

Cały czas zastawiacie się, czy spędzić Święta Wielkanocne poza domem i zjeść świąteczne śniadanie na przykład w jednym z beskidzkich hoteli lub pensjonatów? Mamy dla Was dobrą wiadomość - są jeszcze wolne miejsca. A - co warto podkreślić - taka forma spędzania Świąt Wielkanocnych, właśnie poza domem, staje się coraz popularniejsza.

- To już nasza tradycja, że spędzamy święta rodzinnie, ale bez obowiązków rodzinnych - mówi Maja Jankowska z Katowic, która ze swoimi bliskimi już kolejny raz na święta postanowiła wyjechać, tym razem do jednego z hoteli w Beskidzie Małym. W świątecznej ofercie obiekt przygotował dla swoich gości m.in. udostępnienie koszyków i wiktuałów do przygotowania święconki oraz transport do pobliskiego wiejskiego kościoła na święcenie, uroczyste rodzinne śniadanie wielkanocne w stylu góralskim z muzyką góralską na żywo czy rodzinne warsztaty kulinarne z szefem kuchni. Nie brakuje także zajęć ruchowych.

Pensjonaty i hotele prześcigają się w świątecznej ofercie.

- Można wykupić u nas pakiet, obejmujący pobyt od piątku do wtorku, który nie jest standardowy, ale wypełniony atrakcjami, żeby klient się nie nudził - mówi Łukasz Nowak, menedżer pensjonatu „U Kubiców” w Milówce. W tym wypadku to m.in. wspólne malowanie pisanek, impreza góralska, a także - nie może go zabraknąć - świąteczne śniadanie z tradycyjnymi wielkanocnymi potrawami. - Część naszych klientów spędza u nas święta już po raz kolejny - dodaje menedżer obiektu.

Pakiety świąteczne cały czas można znaleźć w Szczyrku (szczegóły znajdziecie na stronie internetowej miasta), a także w Wiśle. - Sporo miejsc jest już wykupionych, ale wolne ciągle są, dlatego jest jeszcze szansa na to, aby spędzić Święta Wielkanocne w Wiśle - zapewnia Łukasz Bielski z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.

Jeśli nawet nie zdecydujecie się przyjechać w Beskidy, aby spędzić w górach kilka świątecznych dni, to niewykluczone, że będziecie mogli przyjechać na jeden dzień i pojeździć na nartach. W ten weekend w Wiśle działało sześć ośrodków narciarskich. Czy tak będzie też w przyszły? Wszystko uzależnione jest od warunków atmosferycznych.

- Jeśli pogoda drastycznie się nie załamie, tzn. nie przyjdą wysokie temperatury, halny i deszcz, to jest szansa, że w Wielkanoc uda się pojeździć się na nartach. W tym momencie trudno jednak stwierdzić z całą pewnością, że tak będzie - mówi Łukasz Bielski.

O warunkach piszemy w naszym serwisie Aktywne Beskidy.


*Wielkanoc: W których sklepach jest najtaniej? SPRAWDZILIŚMY Zobacz raport
*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
*Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

Jakub Marcjasz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.