Wielki pożar magazynu w Żywcu. Więcej pytań niż odpowiedzi

Czytaj dalej
Fot. FOT. Jacek Drost
Jacek Drost

Wielki pożar magazynu w Żywcu. Więcej pytań niż odpowiedzi

Jacek Drost

Nieco ponad miesiąc od wielkiego pożaru magazynu z materiałami łatwopalnymi przy ul. Stolarskiej w Żywcu, podczas którego spaliło się ponad 20 samochodów i zanieczyszczona została rzeka Soła, nadal więcej jest pytań niż odpowiedzi.

Postępowanie w tej sprawie trwa. Przesłuchiwani są kolejni świadkowie. Cały czas czeka-my na opinię biegłego z zakresu pożarnictwa, po której swoją opinię wystawi biegły z zakresu ochrony środowiska - poinformowała nas wczoraj Małgorza-ta Tomczyk, zastępca prokuratora rejonowego w Żywcu.

Żywiecka prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące nie tylko pożaru, do którego doszło 23 kwietnia na ul. Stolarskiej w Żywcu, ale również bada kwestie związane z zanieczyszczeniem środowiska, co było niejako konsekwencją akcji ratowniczej jaka wówczas miała miejsce. Jak podkreśliła prokurator Tomczyk, bez opinii biegłego trudno mówić o przyczynach pożaru.

ZOBACZ UNIKATOWE ZDJĘCIA Z AKCJI GAŚNICZEJ
POŻAR MAGAZYNÓW Z CHEMIKALIAMI W ŻYWCU

Z nieoficjalnych informacji wynika, że raczej nie doszło do niego z powodu celowego podpalenia. Przypomnijmy jednak, że tuż po zdarzeniu burmistrz Żywca Antoni Szlagor sugerował w rozmowie z dziennikarzami, iż do pożaru doszło z powodu wyładowań atmosferycznych - feralnego wieczoru nad Żywcem przeszła potężna burza.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.