Jolanta Pierończyk

Wielki remont drogi krajowej 44 w Tychach. Dziś zamykają drogę przy Fiacie. Będą objazdy

Ponad 3 lata temu podobny bezkolizyjny węzeł powstał na skrzyżowaniu DK1 z aleją Niepodległości w Tychach Fot. Mat. prasowe UM Tychy Ponad 3 lata temu podobny bezkolizyjny węzeł powstał na skrzyżowaniu DK1 z aleją Niepodległości w Tychach
Jolanta Pierończyk

Wyłączenie z ruchu ponadkilometrowego odcinka DK44 w Tychach może potrwać ponad rok. Do objazdu tego fragmentu przygotowane jest tymczasowe rondo przy halach fabryki FCA Koszty całej inwestycji mają wynieść 132 mln zł. Prace potrwają do końca 2019 roku.

Dziś, 9 stycznia, na DK44 w Tychach zostanie wprowadzona pierwsza istotna zmiana organizacji ruchu. W godz. 9-11 nastąpi przekierowanie ruchu na tymczasowe rondo, które wybudowano przy halach fabryki Fiat Chrysler Automobiles.

Zamknięty zostanie ponadkilometrowy odcinek ul. Turyńskiej, pomiędzy budowanym rondem a skrzyżowaniem DK44 z ulicami Kościelną i Główną. Obie te ulice, a także ulica Mysłowicka, również mają być wyłączone z ruchu, ale wyłącznie od strony DK44.

Kierowcy jadący w stronę Oświęcimia pojadą ul. Oświęcimską aż do ronda na skrzyżowaniu Oświęcimskiej z Serdeczną, gdzie skręcą w wewnętrzną drogę prowadzącą do fabryki FCA. Tak dostaną się na tymczasowe rondo i powrócą na trasę DK44.

Objazd dla kierowców jadących w stronę Mikołowa odbywać się będzie dokładnie tym samym torem, z tym że w przeciwnym kierunku (tymczasowe rondo, wewnętrzna droga do fabryki FCA, rondo Serdeczna-Oświęcimska, ul. Oświęcimska).

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Pierończyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.