Wielki talent, pasja i ciężka praca. Piekary Śląskie mają mistrza tańca

Czytaj dalej
Iwona Makarska

Wielki talent, pasja i ciężka praca. Piekary Śląskie mają mistrza tańca

Iwona Makarska

13-letni Kacper Pawłowski z Piekar Śląskich tańczył już w 72 turniejach. Zdobył 58 pucharów.

Gdzie rodzą się wielkie talenty? Oczywiście w Piekarach Śląskich. Kacper Pawłowski tańczy od szóstego roku życia. Ma na koncie 9 tytułów mistrza oraz 6 wicemistrza w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Sukcesu, jaki już osiągnął, można mu tylko pozazdrościć.

- Jesteśmy bardzo dumni. To ogromna radość. Nieraz nam się łza w oku kręci. Jeździmy żoną na wszystkie turnieje. Jak syn był mały, to wiadomo, że były trudności z zapamiętaniem kroków. W domu odsuwaliśmy wszystkie stołki i ćwiczył - wspomina Ryszard Pawłowski, ojciec młodego tancerza.

Kacper trenuje codziennie do dwóch godzin. Rodzice są mocno zaangażowani w rozwijającą się karierę chłopca. Zawożą go do Szkoły Tańca "Sukces" w Jaworznie. To ponad 80 km w dwie strony. Nie lada wyzwaniem jest też pogodzenie zajęć tanecznych z lekcjami w Miejskim Gimnazjum nr 2, do którego od września uczęszcza.

- Zadania rozwiązuje w aucie, a czasem jak szybciej skończy lekcje, to w świetlicy. Ale ma same piątki i czwórki. Nauczyciele są też wyrozumiali. Jesteśmy im bardzo wdzięczni. Pomoc z ich strony jest ogromna - mówi Stanisława Pawłowska, mama Kacpra.
Niemałą rolę w osiąganiu sukcesów przez tancerza odgrywają sami trenerzy.

- Od najmłodszych dziecięcych kategorii chłopiec przejawiał nadzwyczajne umiejętności. Zawsze był widoczny na parkiecie, chętny, lepszy od innych - mówi Marlena Fitał, jeden z trenerów Kacpra w szkole "Sukces". - Zwyciężamy dzięki zaangażowaniu, dużej pracy i chcemy wygrywać poprzez doskonalenie samych siebie, bycie każdego dnia lepszym niż było się wczoraj. Jedyną receptą na utrzymanie pozycji jest jeszcze poważniejsze podejście do tematu - to uczy pokory - dodaje.

Wzorem dla Kacpra jest Sergey Surkov, rosyjski mistrz tańca, u którego 2 lata temu był na warsztatach tanecznych w Krakowie. A jakie plany na przyszłość ma nasz zdolny piekarzanin?

- Marzy mi się wystąpienie w brytyjskim Blackpoll na największym Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego, gdzie zjeżdżają się najlepsze pary z całego świata - zdradza.

Iwona Makarska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.