Wielkie... czytanie w Nowej Soli!

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Edward Gurban

Wielkie... czytanie w Nowej Soli!

Edward Gurban

Pierwszy szkolny flash mob w Nowej Soli, związany z wspólnym czytaniem książek, udał się znakomicie. Przeczytano razem tyyyle pozycji!

- Rozwijamy wyobraźnię, a przy tym także myślenie - uśmiechał się w piątek Michał Szewczyk, który wraz koleżankami i kolegami z LO brał udział we wspólnym czytaniu książek. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji, związanej z biciem rekordu czytania w jednym momencie. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Baczyńskiego spotkała się pod fontanną na Placu Powstańców Śląskich i Wielkopolskich. Każdy miał oczywiście w ręku swoją ulubioną pozycję.

– Bardzo lubię książki z okresu okupacji, a szczególnie powstania warszawskiego. Czytałam pozycję Anny Herbich „Dziewczyny z Powstania”. To historia 11 dziewcząt zmagających się z okropnościami okupacji, uciekającymi przed Niemcami, pragnącymi przeżyć ten czas za wszelką cenę – opowiadała nam m.in. Martyna Rygiel z kl. I b. – Fajna akcja, zachęca do czytania. Przy okazji dowiedziałam się o nowych ciekawych książkach. Jedną z nich: „Nie przejdziemy do historii”, właśnie pożyczam od koleżanki – dodawała z uśmiechem jej koleżanka, Kamila Pogoda. – Ciekawa akcja. Pokazujemy się społeczeństwu, namawiamy do czytania i... dobrze się przy tym bawimy – śmiała się także Michalina Kubów, która dokumentowała całą akcję aparatem fotograficznym. W sumie we wspólnym czytaniu przed LO wzięło udział ponad 200 uczniów oraz delegacja z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z transparentem : „Czytamy Razem z Baczyńskim”.

Kamila i Martyna z uśmiechem brały udział w akcji czytania.
Edward Gurban Kamila i Martyna z uśmiechem brały udział w akcji czytania.

Młodzież ubrana była oczywiście w kolory logo szkoły, czyli w czerwone lub żółte podkoszulki. Całości dopełniały też kolorowe parasolki i napis : „Baczyński czyta”. Wszystkiemu towarzyszyła ponadto oprawa muzyczna Teatru Avis, a zaprzyjaźniony dron robił zdjęcia i upamiętnił całą akcję. - Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyliśmy niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając prawdopodobnie rekord czytania w jednym momencie – komentowała z zadowoleniem całe wydarzenie inicjatorka akcji z biblioteki w LO im. Baczyńskiego, Aneta Bilińska.

Autor: Edward Gurban

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.