Wielkopolska pustynią polityczną. W obecnym rządzie znów mamy słabą reprezentację

Czytaj dalej
Łukasz Cieśla

Wielkopolska pustynią polityczną. W obecnym rządzie znów mamy słabą reprezentację

Łukasz Cieśla

W zrekonstruowanym rządzie premiera Morawieckiego, Wielkopolanie znowu bez głównych ról. Ale to już standard, że politycy z naszego regionu są pomijani w nominacjach na ważne stanowiska. Z czego to wynika?

W rządzie premiera Mateusza Morawieckiego po rekonstrukcji, politycy z Wielkopolski znowu odgrywają co najwyżej drugoplanowe role. Przyznają to sami politycy PiS. Ale i PO niespecjalnie miała się kim pochwalić za swoich ośmioletnich rządów.

W PiS kilku wiceministrów

Gdy rządziła Platforma, PiS mógł punktować jej wielkopolskie struktury, że niewiele znaczą w Warszawie. Teraz role się odwróciły. Co na to politycy PiS?

- Mogę wymienić kilka osób w obecnym rządzie, które są związane z Wielkopolską, czyli Konrada Szymańskiego i Jana Dziedziczaka z MSZ-u, Andżelikę Możdżanowską i Tadeusza Kościńskiego, wiceministrów rozwoju

- podaje poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. - Ale faktycznie od lat mamy w poszczególnych rządach niewielu ministrów. Popadliśmy w samozadowolenie, że jesteśmy drudzy za Warszawą i coś się nam należy. Pod wieloma względami wyprzedził nas Wrocław, Kraków, czy Gdańsk. Inne miasta i regiony rozwijają się szybciej, politycy współpracują zgodniej i skuteczniej. Jeśli znowu zaczniemy działać z ambicją, zaprocentuje to również ważnymi stanowiskami.

Ilu wielkopolskich polityków pracowało w Radzie Ministrów za czasów rządów PO-PSL? Kto był ostatnim znaczącym ministrem z Poznania? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Cieśla

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.