Maciej Czerniak

Wierzyciele wciąż czekają na miliony po Domarze Bydgoszcz S.A. W sądzie trwa proces karny

Domar upadł w 2009 roku. Wierzytelności, które firma miała do spłaty, sięgały 70 mln zł Fot. Polskapress/zdjęcie archiwalne Domar upadł w 2009 roku. Wierzytelności, które firma miała do spłaty, sięgały 70 mln zł
Maciej Czerniak

W postępowaniu, które trwa w bydgoskim sądzie śledczy prokuratury zarzucają byłemu zarządowi spółki Domar wyprowadzenia 35 mln zł, ale wierzytelności wynosiły jeszcze niedawno aż dwukrotność tej kwoty. Spłacanie wierzycieli trwa.

Sprawa Domaru Bydgoszcz S.A. tafi na wokandę bydgoskiego sądu ponownie w przyszłym tygodniu. Tymczasem w toku jest postępowanie syndyka masy po bydgoskiej sieci sklepów z wyposażeniem RTV/AGD. Wciąż, jak wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń wierzyciele czekają na około 50 mln zł. Próbowaliśmy potwierdzić tę kwotę bezpośrednio w biurze syndyka dysponującego majątkiem firmy, ale wczoraj był nieuchwytny.

Jeszcze w ubiegłym roku potrzeby wierzycieli pierwszego i drugiego stopnia "były zaspokojone" na około 10 mln zł. Kwota wszystkich długów sięgała około 70 mln zł.

Oprócz sprawy spłaty wierzycieli po bydgoskiej firmie w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy trwa postępowanie karne dotyczące wyprowadzania pieniędzy ze spółki. Zapraszamy do lektury artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.