Łukasz Koleśnik

Wieści z powiatu zielonogórskiego, świebodzińskiego i krośnieńskiego

Łukasz Koleśnik

Zielona Góra - Nieswież, Kresy we wspomnieniach
„Wieczorem, gdy położyłam się spać, poszczególne obrazy jak żywe stawały mi przed oczyma. Niektóre wesołe, śmieszne, ale większość z okresu wojny - smutne, nieraz tragiczne” - pisze Teresa Gładysz w prologu do książki „Z tęsknoty za Nieświeżem”. I zaprasza na spotkanie autorskie dziś o 16.00 w Sali Dębowej biblioteki im. Norwida.

Czarna/Zabór - Czy padnie rekord w zbiórce papieru?
Stowarzyszenie Miłośników Czarnej kolejny rok z rzędu rusza z akcją zbiórki makulatury. Przeprowadzana jest ona w formie konkursu, w którym na uczestników czekaja nagrody. Trzy osoby, które oddadzą największą ilość kilogramów, otrzymają bilety do kina. Makulaturę można przekazywać w trzech terminach: do końca kwietnia, końca sierpnia i końca grudnia. W zeszłym roku mieszkańcom udało się wspólnie zebrać aż 821 kg. W roku 2014 zebrano 1.321 kg! Czy w tym roku uda się pobić rekord? Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela p. Iza Iwańska pod nr tel. 512 131 299.

Nowogród Bobrzański - Wydłużono godziny zajęć pingponga
Z powodu dużego zainteresowania graniem w pingponga zostały wydłużone godziny zajęć w ośrodku kultury. W tenisa można pograć w poniedziałki od 19.00 do 22.00, we wtorki od 17.00 do 18.00 i w środy od 17.00 do 21.00. Można pograć rekreacyjne lub też rywalizować w rozgrywkach w ramach Nowogrodzkiej Ligi Tenisa Stołowego. Kobiety już mają swoją ligę, a niedługo ruszą też rozgrywki dla dzieci.

Zielona Góra - Spotkanie w obronie demokracji
Dzisiaj w Piekarni Cichej Kobiety o godz. 18.00 będzie spotkanie organizacyjne Komitetu Obrony Demokracji. 23 stycznia chętni znów wyjdą na ulice.

Powiat krośnieński - Podyskutuj o nazwie powiatu
Już w środę (20 stycznia) zbiorą się mieszkańcy gminy Bytnica. Konsultacje zostaną przeprowadzone miejscowym centrum kultury. Następnego dnia debatować nad zmianą nazwy będą mieszkańcy Maszewa i okolic. Spotkanie odbędzie się w świetlicy.
W przyszłym tygodniu, w poniedziałek (25 stycznia) konsultacje będą miały miejsce w urzędzie gminy w Bobrowicach.
Dwa dni później zebranie zaplanowano w siedzibie urzędu gminy wiejskiej Gubin, przy ul. Obrońców Pokoju. Natomiast w czwartek (28 stycznia) swoje zdanie na temat zmiany nazwy powiatu wypowiedzą mieszkańcy miasta przygranicznego. Konsultacje odbędą się w magistracie. Na koniec zaplanowano spotkanie na terenie gminy Krosno Odrzańskie, dokładniej w siedzibie starostwa. Będzie ono miało miejsce 1 lutego. Na konsultacjach każdy mieszkaniec będzie mógł wyrazić swoje zdanie oraz zagłosować za lub przeciw zmianą nazwy powiatu. Wszystkie zebrania odbywają się od 16.00 do 18.30.
O tym, jak przebiegły pierwsze konsultacje w sobotę „Tygodniku Krosno Odrzańskie Gubin”.

Gubin - Wygrali puchar MOS
W minioną niedzielę (17 stycznia) zorganizowano trzeci turniej orlików (rocznik 2005 i młodsi) o puchar dyrektora miejscowego Miejskiego Ośrodka Sportu. Zawody piłkarskie odbywały się w hali Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych. Najlepiej zaprezentowali się gospodarze, czyli drużyna MOS-u. Gubin wystawił dwie ekipy. Rocznik 2005 zakończył rywalizację na ostatnim miejscu, natomiast 2006 ostatecznie wzniósł puchar, pokonując między innymi drużyny ze Świebodzina i Jasienia. Ostro też potraktowali swoich kolegów z miasta i wygrali z nimi aż 5:0. Zanotowali jeden remis, z rywalami z Krosna Odrzańskiego, z drużyny Football Academy. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został przedstawiciel zwycięskiej drużyny, Victor Ledesma. Podopieczni Piotra Sobolewskiego już szykują się do następnych zmagań.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.