Jacek Bombor

Więzień z Jastrzębia przeskoczył mur i zwiał do lasu...

Więzień z Jastrzębia przeskoczył mur i zwiał do lasu... Fot. ARC
Jacek Bombor

Zuchwała próba ucieczki z jastrzębskiego Zakładu Karnego miała miejsce wczoraj, około godziny 11. Jeden z więźniów zdołał przeskoczyć chronione drutem kolczastym ogrodzenie i uciec do pobliskiego lasu.

W pościg za nim natychmiast ruszyli strażnicy więzienni, a na miejsce do pomocy w ciągu kilku minut pojawiły się policyjne patrole.

- Liczyła się każda sekunda, zarządziliśmy obławę, która okazała się bardzo skuteczna. Jeszcze przed godziną 12. jeden z naszych policjantów zatrzymał uciekiniera w okolicach ulicy Nowej. To niedaleko zakładu karnego. Więzień już do niego wrócił - wyjaśnia mł. asp. Halina Semik, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Tymczasem okoliczności ucieczki będą teraz badać służby więzienne. W jakich okolicznościach doszło do ucieczki, gdzie byli strażnicy? Czy doszło do naruszenia procedur?

Przypomnijmy, Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju przeznaczony jest dla skazanych recydywistów. Pojemność jednostki wynosi 902 miejsca.

Jednostka jest zakładem typu półotwartego co wiąże się z większą „otwartością” zakładu na świat zewnętrzny, zarówno poprzez współpracę z organizacjami zewnętrznymi jak i realizacją zezwoleń na czasowe opuszczanie ZK przez samych osadzonych. Jednostka położona jest w dzielnicy Szeroka niedaleko jednej z głównych ulic tego osiedla, ulicy J. Gagarina w odległości około 1,5 km od kopalni Zofiówka. Teren zakładu ma kształt prostokąta i obecnie obejmuje 7,26 ha.

W tej chwili jednostka składa się z 8 pawilonów mieszkalnych przeznaczonych dla osadzonych dwóch budynków administracyjnych. Osadzeni mają dostęp do kaplicy, oraz do świetlic i boisk sportowych.

Jacek Bombor

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.