Wilki powróciły do lasów pod Lublińcem. Ludzie widzieli drapieżniki i zgłosili do Nadleśnictwa Herby

Czytaj dalej
BR

Wilki powróciły do lasów pod Lublińcem. Ludzie widzieli drapieżniki i zgłosili do Nadleśnictwa Herby

BR

Wataha wilków pod Lublińcem? Mieszkańcy i myśliwi coraz częściej mówią o tym, że widzieli drapieżniki. – Z relacji świadków wiemy, że wilki były widziane w okolicach miejscowości Łebki w gminie Herby i Kamińsko w gminie Przystajń – mówi Zdzisław Rytter, starszy specjalista ds. zagospodarowania zasobów w Nadleśnictwie Herby.

Od kilkunastu dni furorę w Internecie robi film pokazujący watahę wilków, które miały polować w okolicach miejscowości Lisowice w powiecie lublinieckim.

Henryk Waga, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubliniec przyznaje, że film widział, ale jego zdaniem nagrano go nie w Lisowicach, a na Opolszczyźnie. Nadleśniczy jednak przyznaje: wilki wróciły do powiatu lublinieckiego. Co więcej, były już także widziane w powiecie kłobuckim.

– Od pewnego czasu docierają do nas sygnały o tym, że na terenie naszego nadleśnictwa pojawiły się wilki. Nie mamy zdjęć ani filmu, ale mamy ślady znaleziono w lutym na śniegu, a także relacje jednego z myśliwych, który widział dwa wilki polujące na sarnę w gminie Ciasna - mówi Henryk Waga, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Lubliniec.

– Przez wiele lat wilków u nas nie było, wróciły po kilkunastu latach – dodaje Henryk Waga.

Wilki wróciły: Są relacje świadków

Jak udało się nam dowiedzieć, wilki widywane są również w innych okolicznych nadleśnictwach, także na terenie powiatu kłobuckiego.
– Z relacji świadków wiemy, że wilki były widziane w okolicach miejscowości Łebki w gminie Herby i Kamińsko w gminie Przystajń – mówi Zdzisław Rytter, starszy specjalista ds. zagospodarowania zasobów w Nadleśnictwie Herby.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
BR

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.