Wiosną w milowickim parku zostaną wzowione prace budowlane. Za kilka miesięcy zobaczymy nową odsłonę parku

Czytaj dalej
Fot. Karina Trojok
Anna Dziedzic

Wiosną w milowickim parku zostaną wzowione prace budowlane. Za kilka miesięcy zobaczymy nową odsłonę parku

Anna Dziedzic

W połowie tego roku zakończą się prace, związane z modernizacją i rewitalizacją sosnowieckiego Parku Tysiąclecia w Milowicach. Ostatnie dwa zimowe miesiące wykonawca, ze względu na pogodę, wstrzymał prace. Śnieg stopniał, więc na placu budowy znowu pojawią się pracownicy...

Zaczynają się kolejne prace w parku

Wiosna, to czas, gdy do życia budzi się po zimie przyroda. Tak się dzieje obecnie w Parku Tysiąclecia w Milowicach. Oprócz przyrody, sporo życia wniosą niebawem do parku pracownicy firmy GAMA, która przebudowuje sosnowiecki park od ubiegłego roku. Po zimie, wykonawca wznawia prace w tym miejscu.
Zajrzeliśmy do tego parku. Widać już nowe alejki, pomost, zafoliowane, zabezpieczone przez zimą ławki.

Zielona oaza w Milowicach

Park Tysiąclecia to tereny zielone leżące wzdłuż ulicy Baczyńskiego w Milowicach. Ulubione miejsce spacerów sosnowiczan, choć w ostatnich latach nieco zarośnięte i zaniedbane. Obecna inwestycja ma sprawić, że park wciąż będzie zieloną oazą dzielnicy Milowice.
Teraz park przeobraża się w bardziej uporządkowany, zielony teren w mieście. Będzie w nim całkiem spory staw, nowe alejki spacerowe.

Unia Europejska dała pieniądze na rewitalizację

Jak już pisaliśmy, przebudowa Parku Fusinskiego, Parku Tysiąclecia i budowa nowego Egzotarium w Sosnowcu to jeden unijny projekt pod nazwą – Zagłębiowski Park Linearny. W sumie na ten projekt miasto pozyskało 15 mln zł. Część tych pieniędzy, dokładnie 4,2 mln złotych zostało przeznaczone na rewitalizacje parku w Milowicach.

- Prace zakończą się w połowie przyszłego roku, dokładnie w czerwcu – powiedział nam Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Po przebudowie w parku będzie całkiem spory staw, nowe alejki spacerowe. W ramach rewitalizacji planowane są nasadzenia rodzimych gatunków roślin i usunięcie inwazyjnych. Stopniowo wymieniany będzie drzewostan, w sumie nasadzonych zostanie ponad 11 tysięcy drzew w tym dąb szypułkowy, lipa drobnolistna, buk zwyczajny, grab pospolity, jesion wyniosły, klon jawor i modrzew europejski. Zrewitalizowany zostanie również staw, tzw. rów kalny.

Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.