Wiosną zagrają na nowym boisku

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

Wiosną zagrają na nowym boisku

Alicja Kucharska

Na ukończeniu jest już inwestycja polegająca na modernizacji boiska w Ołoboku. – Do wykonania zostały ostatnie poprawki – mówi Alicja Hoppen-Anyszko, sekretarz Gminy Skąpe.

- To trafna i potrzebna inwestycja – zaczyna Michał Giża kibic z Ołoboku. – Choć całość jeszcze nie jest skończona, to widać, że będzie to nowoczesny stadion. Automatyczne nawadnianie, trybuny, ogrodzenie. W Ołoboku będzie teraz piękna sala sportowa i boisko – mówi pan Michał. Jak zaznacza, jednak pewna usterka, którą należałoby poprawić. – W jednym miejscu przy szatni niefortunnie ułożono polbruk, tam może zbierać się woda, więc warto by było to poprawić – mówi.

- Oczywiście mieszkańcy bardzo się cieszą, że będziemy mieli takie boisko, ale na boisko trzeba jakoś dojść, a chodnik jest w tragicznym stanie – zauważa Jan Adamek, który wskazuje nam zdewastowane płyty chodnikowe. – Teraz czas na chodnik – stwierdza.
Modernizacja boiska sportowego to koszt rzędu 650 tysięcy złotych. W ramach inwestycji przebudowano szatnie sportowe, zamontowano trybuny, które będą znajdowały się po obu stronach murawy. Powstaną aż 234 miejsca siedzące. Kibice, a także sami piłkarze cieszą się najbardziej z systemu nawadniania murawy z samodzielnego ujęcia wody. Cały teren został ogrodzony, co niewątpliwie wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwo, gdyż stadion znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi. – Wiosną, w weekendy na mecze przyjeżdża naprawdę dużo osób. W końcu nie będziemy się wstydzić – podsumowuje pan Józef, wierny kibic klubu „Błękitni” Ołobok.

Jak wyjaśniała nam Marta Kincel-Olejnik z Urzędu Gminy Skąpe, w założeniu boisko ma być ogólnodostępne. Ponadto Polski Związek Piłki Nożnej wydał warunkową licencję na rozgrywki prowadzone na tym obiekcie. Jeśli boisko nie zostałoby zmodernizowanego mogłoby to oznacza wykluczenie boiska, ale i poniekąd miejscowego klubu z rozgrywek mistrzowskich i pucharowych. – Piłkarze musieliby rozgrywać mecze w innych miejscowościach – zaznaczyła M. Kincel-Olejnik.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.