Wirtualną podróż po regionie czas zacząć. Gotowi? Start!

Czytaj dalej
Maria Zawała

Wirtualną podróż po regionie czas zacząć. Gotowi? Start!

Maria Zawała

Witamy w kolejnym wydaniu interaktywnego tygodnika Śląsk Plus.

Smutno nam się w tym tygodniu na Śląsku zrobiło, gdy dotarła do nas wiadomość o śmierci Jana "Kyksa" Skrzeka. Słynny śląski bluesman zmarł 29 stycznia w szpitalu w Katowicach-Ligocie. Miał 62 lata. Śmierć Skrzeka to wielka strata dla świata muzyki, a szczególnie śląskiego bluesa.
- Było „O mój Śląsku umierasz mi w biały dzień”, a teraz jest „O mój Janku, umierasz mi w biały dzień” - mówi Józef Skrzek, brat Kyksa. Posłuchajcie wspomnień o artyście i zobaczcie u nas na linii czasu jego dyskografię.

W Śląsku Plus odpowiemy też na pytanie, dlaczego trzeba liczyć samochody. I kto to robi. Przyjrzymy się bliżej krwiodawcom. Czy wiecie, że na Śląsku oddaje się codziennie aż 300 litrów?

Pokażemy fantastycznych ludzi. Takich jak m.in. 63-letnia siłaczka z Żor. Tak, nie przesłyszeliście się. Wyciska sztangę aż miło. Poznacie Szwedzkiego. Zakręcony rysownik, śląski Banksy, który ozdabia mury naszych miast i twierdzi, że Sosnowiec leży nad... morzem.

No i Dawid Kwiatkowski. Madonna kiedyś powiedziała: „Jest gwiazda i jest jej fan. A między nimi wielka przepaść”. Do miłośników takiej przepaści Dawid Kwiatkowski... nie należy. Wręcz przeciwnie, uwielbia skracać ten dystans. 19-letni wokalista nie bez powodu nazywany jest „polskim Justinem Bieberem”. Katowiczanki na jego punkcie oszalały.

No i będzie też u nas o "tych sprawach". Warto poczytać, bo co roku w Polsce około 20 tysięcy nastolatek rodzi dzieci i nie są to dzieci oczekiwane. Czego zabrakło? Edukacji seksualnej. Pierwszy program takiej edukacji jest adresowany do 3-latków. Tak zaleca Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Zapraszamy do lektury!

Maria Zawała

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.