Witamy po raz dziesiąty, Śląsk plus kłania się nisko [ZOBACZ AKTYWNE WIDEO]

Czytaj dalej
Maria Zawała

Witamy po raz dziesiąty, Śląsk plus kłania się nisko [ZOBACZ AKTYWNE WIDEO]

Maria Zawała

Szanowni Państwo, powoli zbliżamy się do świąt. A to oznacza, że przygotowania do naszych specjalnych wydań Śląska Plus idą pełną parą. Powiedziałabym nawet, że przyspieszają jak Pendolino, które lada dzień pojawi się na polskich torach.

To już 10. wydanie Śląsk Plus. Czas pędzi niczym Pendolino, które wkrótce pojawi się na polskich torach. Pociąg rodem z Włoch zatrzymywać się też będzie na stacjach naszego regionu. Czy rzeczywiście szybciej dojedziemy nim do Warszawy czy Gdańska? To się okaże. Dziś u nas Pendolino w temacie tygodnia. Przypomnimy też, czym jeździliśmy po torach regionu w epoce przed najszybszymi pociągami.

Grudzień to także czas rocznic. Stan wojenny, śmierć górników w kopalni Wujek - tych dat na Śląsku nigdy nie przeoczymy. U nas wirtualna makieta kopalni i prawdziwe zdjęcia - zajrzyjcie za bramę, zobaczcie arenę tragicznych wydarzeń 16 grudnia 1981 roku. Mówią świadkowie wydarzeń.

W sezonie zimowym na tani lotniczy weekend z Katowic? Proszę bardzo. Zobaczcie, gdzie opłaca się polecieć.

A jak wolicie bliższe podróże, czeka nowo otwarte Muzeum Ognia w Żorach. Zapraszamy na wirtualny spacer. Polecamy lekturę wielu ciekawych tekstów.

Zespół tworzonego przez "Dziennik Zachodni" Śląska Plus życzy miłego weekendu. Mamy nadzieję, że spędzicie Państwo na czytaniu naszych artykułów, oglądaniu filmów, map i zdjęć miłe chwile. Śląsk Plus to "Dziennik Zachodni" w cyfrowym wymiarze, porządne, nowoczesne dziennikarstwo.

Twitter: @MariaZawała

Włącz zajawkę wideo, a jeśli zainteresuje Cię temat, kliknij we wskazane pole