Maria Zawała

Witamy po raz trzeci. Śląsk plus kłania się nisko

Maria Zawała

Witamy Państwa po raz kolejny. Wiemy już, że Śląsk Plus - interaktywny magazyn Dziennika Zachodniego- spodobał się. Dlatego pracujemy ze zdwojoną siłą, by nie zawieść Państwa zaufania. Trzymać poziom. Wsłuchujemy się przy tym uważnie we wszystkie Państwa uwagi, mejle, analizujemy dane z ankiety, którą dołączamy na końcu każdego wydania. Wszystko po to, by udostępniać Państwu multimedialne treści nie tylko najwyższej jakości, ale i takie, na jakie Państwo oczekujecie.

Niestety, po raz kolejny nie był to dobry tydzień dla Śląska. Jeszcze nie skończyły się pogrzeby górników - ofiar wybuchu metanu w kopalni Wesoła, a już musieliśmy się zmierzyć z kolejną tragedią. Wybuch i doszczętne zniszczenie kamienicy w centrum Katowic. Kolejny wstrząs, dosłownie i w przenośni. Tragedia ludzi i rodzin, tragedia regionu, w którym znów odżyły pytania o to, czy jesteśmy bezpieczni.
Po ostatniej katastrofie w kopalni Wesoła i tak pytania o bezpieczeństwo zdają się nie kończyć. A ludzie, jak to ludzie, wiedzą swoje: każdy jest winny, nie ma świętych.
Pytania stawiają też górnicze wdowy, bo śmierć górnika śmierci nierówna i wiele rodzin zostaje potem bez środków do życia. Posłuchajcie u nas wzruszającej historii jednej z nich.

[b]Piszemy o tym wszystkim, plus...

No właśnie... Szczęśliwie życie na Śląsku ma też plusy. Np. Bytom słynne garnitury a Tychy piwo. Z Gliwic można wyruszyć w świat. Nie, nie tylko autostradą czy koleją. Także drogą wodną, aż do... Marsylii.
Można podziwiać dziedzictwo pszczyńskich książąt. Zobaczcie fantastyczny film i pospacerujcie po zamkowych wnętrzach.
No i pięknych dziewczyn na Śląsku też dostatek. Jedną z nich jest Marta Manowska z Katowic, która prowadzi program „Rolnik szuka żony”. Karierę robi w Warszawie, ale to Śląsk ma w sercu.
W Chorzowie zaczęła się też wielka kariera muzy Fassbindera, gwiazdy niemieckiego kina, Hanny Schygulli. Odwiedziła niedawno rodzinne miasto i swoją żyjącą jeszcze nianię. W Śląsku Plus mamy dla Was niespodziankę - multimedialny spacer po jej niezwykłej twórczości.
Także u nas o tym, jak David Bowie pożyczył piosenkę zespołu Śląsk. Pytamy Patryka Vegę, czy posłanka z filmu "Służby specjalne" to... Barbara Blida. Z Mariuszem Kałamagą z kabaretu Łowcy B. rozmawiamy o... żółtym sweterku.
A dla fanów żużla tym razem mamy dobre wieści z Rybnika.Tam wiedzą: najważniejsze trzymać gaz... No i rosną rybniccy następcy Golloba.
Śląsk Plus. Po raz kolejny ponad 30 materiałów. Filmy, zdjęcia, infografiki, linie czasu. Zapraszamy na wirtualną podróż po regionie. Wierzymy, że uda nam się trafić w Państwa zainteresowania. Jak zwykle czekamy na uwagi.
Twitter: @MariaZawala

Uruchom film i kliknij we wskazane miejsce

Maria Zawała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.