Andrzej Galczak

Włocławianie nie muszą się martwić. Wody w kranach nam wystarczy

Włocławianom wody w kranach nie zabraknie nawet w największe upały. Ogródki też mogą być zielone. Fot. Andrzej Galczak Włocławianom wody w kranach nie zabraknie nawet w największe upały. Ogródki też mogą być zielone.
Andrzej Galczak

Pomimo upałów włocławskie wodociągi pracują z dużym zapasem swoich możliwości. Swobodnie mogłyby zaopatrywać w wodę nie tylko miasto, ale i okoliczne gminy.

Lato i gorące dni nieodłącznie kojarzą się ze zwiększonym zużyciem wody. Częściej wtedy się kąpiemy, więcej pijemy, a i ogródek też trzeba częściej podlewać. W naszym mieście na ogół nie ma problemów z zaopatrzeniem w wodę z miejskich wodociągów, jednak docierają do redakcji sygnały, że szczególnie rano i wieczorem odczuwane są spadki ciśnienia.

- Właściwie każdego ranka i wieczora, gdy jest sucho, a temperatury wysokie, to woda leci pod mniejszym niż zwykle ciśnieniem - mówi kobieta mieszkająca w Michelinie. - Pewnie wynika to z faktu, że ludzie podlewają ogródki i trawniki. Czy nie można podwyższyć ciśnienia w sieci, żeby nie dochodziło do takich sytuacji?

Podobny sygnał otrzymaliśmy od Czytelnika, który mieszka w bloku na drugim piętrze na osiedlu Południe.

Co może być przyczyną niskiego ciśnienia wody? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Galczak

W Gazecie Pomorskiej pracuję od 1999 r.. Wcześniej byłem rzecznikiem prasowym dużej włocławskiej firmy. Najczęściej zajmuję się materiałami interwencyjnymi. Lubię góry, bieganie i terenową jazdę rowerem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.