Woda bez zmian, ścieki trochę droższe

Czytaj dalej
Fot. Janusz Wojtowicz
Janina Waszczuk

Woda bez zmian, ścieki trochę droższe

Janina Waszczuk

Na sesji była prezeska Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi i radni mieli okazję zapytać nie tylko o taryfy. Bardziej byli zainteresowani tym, kiedy mieszkańcy przysiółków i domy na wybudowaniach doczekają się podłączenia do kanalizacji.

Radny Andrzej Jerosławski pytał też o to, czy pracownicy z PK w ramach abonamentu nie mogliby odbierać ścieków od tych, co mają szamba. - W innych gminach tak jest. Czasem trzeba czekać na odbiorców, bo się nie wyrabiają - mówił. - Chciałbym spytać czy mieszkańcy przy Szosie Bydgoskiej doczekają się też kiedyś podłączenia do kanalizacji.

Tomasz Stybaniewicz, zastępca burmistrza wyjaśnił, że gmina podejmuje działania, aby wszystkie miejscowości podłączyć i wszystkich. W tym roku będą wspólnie z PK aplikowali po środki i jest duża szansa, że uda się dokończyć skanalizowanie wszystkich miejscowości.

Małgorzata Oller mówiła, że jako spółka nie zajmuje się wywozem ścieków. Są prywatne firmy i w innych gminach też tak jest.

- Mamy w gminie bardzo wysoki stopień skanalizowania - dodała prezeska. - Pozostały tylko pojedyncze domy oddalone od wsi.

Opłata za wodę pozostaje bez zmian, a o 1,8 proc. idzie w górę opłata za ścieki. - Opłata za 1 m sześc. wody i ścieków dla gospodarstwa domowego z gminy Tuchola wzrośnie o 14 gr brutto - informują w urzędzie. - Stawki za wodę pozostają na dotychczasowym poziomie. Opłata abonamentowa pozostaje bez zmian dla odbiorców korzystających tylko z wody, wyższa o 32 gr brutto miesięcznie za nieruchomości dla odbiorców korzystających łącznie z wody i ścieków.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.