Paulina Musialska

Woda w kranach w Zawierciu jest już czysta, teraz czas na remont wodociągów

Do beczkowozów w Zawierciu ustawiały się spore kolejki mieszkańców Fot. Paulina Musialska Do beczkowozów w Zawierciu ustawiały się spore kolejki mieszkańców
Paulina Musialska

Prawie dwie doby w Zawierciu trwała sytuacja kryzysowa, którą spowodowało wykrycie w wodzie bakterii grupy coli. Około 25 tysięcy mieszkańców w upalny weekend miało do dyspozycji jedynie wodę, którą przywoziły beczkowozy. Trafiło do nich ponad 500 tysięcy litrów wody.

Sieć wodociągowa na terenie Zawiercia jest w opłakanym stanie. Niewykluczone, że był to jeden z powodów skażenia wody bakterią grupy coli. Remontu wymaga jej większa część.

- Na 220 kilometrów sieci aż 150 kilometrów nadaje się do remontu. To sieć, która nie była modernizowana. Jest zdegradowana - mówi Katarzyna Stachowicz, prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu. - Będziemy pozyskiwać pieniądze, aby ją zmodernizować. W maju złożyłam wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na pozyskanie środków na modernizację dwóch odcinków sieci wodociągowej. Jeden jest na ulicy Myśliwskiej, drugi na ulicy Polskiej - mówi pani prezes.

Woda w Zawierciu jest już zdatna do picia. To na pewno ucieszyło mieszkańców pięciu zawierciańskich dzielnic, którzy przez blisko dwie doby nie mogli korzystać z wody z sieci wodociągowej. Przypomnijmy. Od piątku 14 czerwca 2019 do niedzieli 16 czerwca nie można było korzystać z wody z wodociągów.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.