Piotr Sobierajski

Wodne atrakcje, tor rolkowy i gra w bule. Taki będzie park w Dąbrowie Górniczej

Wodne atrakcje, tor rolkowy i gra w bule. Taki będzie park w Dąbrowie Górniczej Fot. Mat. UM Dąbrowa Górnicza
Piotr Sobierajski

Miasto ma ambitne plany. W tym roku zamierza całkowicie przebudować dwa największe parki w mieście: Hallera i Zieloną. Jeśli wszystko się uda, efekt powinien być naprawdę ciekawy.

Park Hallera jeszcze w tym roku zmieni się nie do poznania. Inwestycja warta około 12 milionów złotych pozwoli na całkowitą przebudowę alejek i zieleńców zarówno od strony centrum, jak i w tak zwanej części „B”, przy drodze krajowej nr 94. Przetarg na wyłonienie wykonawcy prac ma zostać ogłoszony w lutym tego roku.

Roczne konsultacje, tego oczekiwali dąbrowianie

Jeśli wszystko się sprawdzi i zrealizowany zostanie cały projekt, to betonowe i szare w większości alejki staną się prawdziwymi oazami zieleni z mnóstwem atrakcyjnych miejsc do wypoczynku i rekreacji. Pojawią się fontanny, zjeżdżalnie, trampoliny, strefa aktywności seniorów, boisko, ekologiczne oświetlenie, przybędzie drzew, żywopłotów, kwitnących roślin oraz zacisznych zielonych zakątków. Największe zmiany czekają natomiast dąbrowian w okolicach Szkoły Podstawowej nr 20. Tam mają powstać: nowoczesny skatepark, plac zabaw, tor rolkowo-rowerowy oraz niezwykły ogród sensoryczny.

- Podczas konsultacji dotyczących śródmieścia jedna rzecz nie budziła wątpliwości. Park Hallera należy poddać gruntownej rewitalizacji - mówi Marcin Bazylak, pierwszy zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej. - Postanowiliśmy, że na inwestycje po drugiej stronie Placu Wolności, w ramach Fabryki Pełnej Życia, zaczekamy do zakończenia projektowania tego obszaru, a teraz zajmiemy się całą resztą. Przez cały ubiegły rok konsultowaliśmy z architektami założenia zmian w parku z uwzględnieniem oczekiwań mieszkańców. Efekt jest teraz wyśmienity i mam nadzieję, że Park Hallera stanie się wzorowym przykładem parku śródmiejskiego i ulubionym miejscem spotkań i wypoczynku dąbrowian - dodaje.

Nowe kręgi rekreacyjne będą wyposażone w wygodne ławki, stoły do gry w szachy oraz kwitnące klomby.

W dalszej części:

 • Gdzie staną 20-metrowe zjeżdżalnie
 • Ile ma kosztować odnowa parku Zielona
 • Ile nowych drzew będzie w parku Hallera
Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.