Wodniacy chwalą nową stanicę ZHP

Czytaj dalej
Fot. Zbigniew Kubisz
Maja Stankiewicz

Wodniacy chwalą nową stanicę ZHP

Maja Stankiewicz

Zainteresowanie tak duże, że dla chętnych często brakuje kajaków.

Budowę stanicy wodnej ZHP nad jeziorem Rościmińskim Małym w gminie Mrocza zakończono w 2014 r. Ubiegły sezon był pierwszym, w którym obiekt służył wodniakom od wiosny do jesieni. A przyjechało ich tu ponad 800.

Tego lata frekwencja jeszcze większa. Zdarza się, że brakuje dla chętnych sprzętu pływającego, zwłaszcza kajaków. - Trzeba dokupić - ocenia Lucyna Andrysiak, zastępca komendanta Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP w Bydgoszczy.

W stanicy w Rościminie pani komendant jest częstym gościem. Dziś wieczorem także tu będzie, by wziąć udział w pożegnalnym ognisku 50-osobowej grupy dzieci z gminy Mrocza. Wypoczywają tu od kilku dni pod nowymi namiotami, które zapewniła Komenda Chorągwi w Bydgoszczy. Letni obóz zorganizowano pod hasłem „Łączy nas woda, poznaj nasz region”.

W stanicy jednak potrzebne nie tylko dodatkowe kajaki. - Chcemy naszą bazę w Rościminie rozbudować. Mamy projekty i pozwolenia na budowę kolejnych obiektów. Pierwszy to budynek hotelowy na 40 miejsc, drugi pełnić ma funkcję stołówki i świetlicy - informuje Lucyna Andrysiak.

Harcerze liczyli na wsparcie inwestycji z funduszy unijnych, ale na razie nie ma na to szans. Brakuje konkursów RPO dotyczących infrastruktury dla wodniaków, z których mogliby skorzystać Są nadzieje, że szansa na dodatkowe pieniądze pojawi się po roku 2018. Komenda chorągwi nie zamierza jednak czekać bezczynnie dwa lata. Póki co stworzyć chce w Rościminie pole namiotowe z pełnym zapleczem sanitarnym. W tej sprawie współpracuje z Lokalną Grupą Rybacką i ze Stowarzyszeniem Partnerstwo dla Krajny i Pałuk. Szuka środków.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.