Jolanta Pierończyk

Wodny Park Tychy otwarty. Generał Polko już popływał

W poniedziałek tyski aquapark odwiedziło ponad 1100 osób. W większości były to rodziny z dziećmi Fot. Arek Gola W poniedziałek tyski aquapark odwiedziło ponad 1100 osób. W większości były to rodziny z dziećmi
Jolanta Pierończyk

W poniedziałek o godzinie 6 swoje podwoje otworzył Wodny Park Tychy. Na tę chwilę czekało około 50 osób, które od razu po otwarciu weszły do strefy sportowej. 1200 osób jednorazowo może pomieścić nowo otwarty Wodny Park Tychy, ale w pierwszych godzinach po otwarciu było całkiem spokojnie, tym bardziej że poszczególne atrakcje dostępne są o różnych porach.

Od godziny 6 można korzystać tylko ze strefy sportowej. To czas dla tych, którzy lubią sobie popływać od samego rana. I na ten moment czekało w poniedziałek ok. 50 osób. Od godziny 9 można wchodzić do strefy rekreacyjnej. Około jedenastej było tam ponad 200 osób.

Wśród pierwszych gości Wodnego Parku Tychy był generał Roman Polko, były dowódca słynnego GROM-u, który przyszedł z dwójką dzieci. - Kupiłem bilet na dwie godziny, żeby zobaczyć, jakie są te atrakcje - powiedział, dodając, że ceny są standardowe.

Bogdan Pikuta z Czeladzi przyznał, że spodziewał się wyższych cen. - Przy takich atrakcjach, o których tyle się mówiło, myślałem, że będzie drożej. Kupiłem bilet na dwie godziny, ale jak córka zechce być dłużej, to dopłacimy. Będziemy w strefie rekreacyjnej i na zjeżdżalni. Za dwie godziny zapłaciłem 49 zł - powiedział Bogdan Pikuta, który przyjechał z 8-letnią córką Nadią. Byli jednak i tacy tyszanie, którzy po informacjach o tym, że aquapark będzie miał własny prąd i własne ciepło, spodziewali się niższych cen.

Wiele osób przyszło w poniedziałkowe przedpołudnie, żeby się „rozejrzeć”. Do tej pory zaglądali tylko przez szyby, teraz można było wreszcie wejść do środka. - Bardzo mi się tu podoba. Dopiero wszedłem, wziąłem cennik i jeszcze nie wiem, do czego się przymierzyć - powiedział Wiesław Stachnio.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Pierończyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.