Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jacek Bombor

Wojciech Korbik. To on dublował Olbrychskiego w filmie „Pan Wołodyjowski”

Wojciech Korbik. To on dublował Olbrychskiego w filmie „Pan Wołodyjowski”
Jacek Bombor

W słynnej scenie porwania Azji Tuhajbejowicza w filmie „Pan Wołodyjowski” Daniela Olbrychskiego dublował Wojciech Korbik. 74-latek opowiada nam o swoich przygodach na planie polskiej superprodukcji.

Pamiętają Państwo słynną scenę porwania Azji Tuhajbejowicza - w tej roli niezapomniany Daniel Olbrychski - w kultowej produkcji „Pan Wołodyjowski”? Aktor nie wystąpił w tej scenie. Na ochotnika zastąpił go wówczas 24-letni Wojciech Korbik. Dziś to 74-letni emerytowany pracownik kopalni „Jastrzębie”.

- Ale jedno trzeba Olbrychskiemu oddać: dzięki niemu za scenę dostałem sowitą podwyżkę - śmieje się do swoich wspomnień nasz bohater.

Siwy, długi wąs i włosy, kowbojski kapelusz, skórzane spodnie - mimo upływu lat, „cygański” charakter wiecznego wagabundy wciąż daje o sobie znać. Pan Wojciech podejmuje nas w mieszkaniu na osiedlu Przyjaźni w górniczym Jastrzębiu. To jedyne miasto, w którym utkwił na lata. W młodości wędrował po Polsce, poszukując swojego miejsca, gnany miłością do wolności i koni. Bo konie to zawsze była jego prawdziwa pasja.

A mogło być inaczej? Wszak urodził się w Sierakowie, wychował się obok słynnej stajni ogierów. Pierwszy raz wsiadł na konia w wieku 5 lat. Spędził tam całe dzieciństwo i młodość - za wyjątkiem służby wojskowej, która wygnała go do Świnoujścia.

Po wojsku jednak wrócił do Sierakowa i zaczął pracę wśród mastalerzy. W 1968 roku przyszło pismo - potrzebna delegacja koni i jeźdźców na plan „Pana Wołodyjowskiego” w reżyserii Jerzego Hoffmana.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jacek Bombor

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Beata i Bajm 40-lecie

Wykup dostęp do prenumeraty DZ+ i odbierz bilety dla 2 osób na koncert Beata i Bajm 40-lecie

200,00 358,00

Tylko teraz! Prenumerata cyfrowa na 180 dni + bilety dla 2 osób na koncert Beata i Bajm 40-lecie

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.