Wojewoda nagrodził samorządowców i strażaków

Czytaj dalej
Fot. Artur Szymczak
Artur Szymczak

Wojewoda nagrodził samorządowców i strażaków

Artur Szymczak

Żagań

Automaty hazardowe zostały skasowane

13 automatów do gier hazardowych w czterech salonach w Żaganiu zabezpieczyli miejscowi policjanci z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Zielonej Góry. Za organizowanie hazardu grozi grzywna i 3 lat pozbawienia wolności.

Szprotawa

Policja odnalazła 91-letnią kobietę. W środę 13 stycznia mieszkanka powiadomiła policję, że jej 91-letnia mama wyszła z domu do kościoła i długo nie wraca. Starsza pani była chora. Szukało jej 50 policjantów i strażaków. O 20.20 kobietę zauważył przypadkowy przechodzień.

Gorzów Wlkp.

Przestępca chował się za łóżkiem rodziców

Łącznie 44 zarzuty postawili prokuratorzy 11 podejrzanym o handel narkotykami. Gorzowscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, sprawą zajęli się jeszcze w 2014 r. W kwietniu i czerwcu 2015 r. zatrzymali pięć osób. Kolejne sześć wpadło później. Uważani za „mózg” rozbitej grupy: 25-latek i jego dwa lata młodszy wspólnik trafili do aresztu. - Podczas zatrzymania 25-latek próbował się ukryć za łóżkiem w mieszkaniu rodziców, a narkotyki wyrzucił przez okno. Potem chciał jeszcze uciec w czasie doprowadzenia do komendy - informuje st. sierż. Tomasz Bartos z komendy wojewódzkiej. Za handel narkotykami grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dilerzy rozprowadzili kilkadziesiąt gram marihuany, z których można zrobić kilkaset działek o wartości 7 tys. zł.

Samorządowcy i strażacy nagrodzeni

Podczas spotkania noworocznego wojewoda Władysław Dajczak wręczył wczoraj odznaczenia i nagrody państwowe. Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony został Waldemar Górczyński (wójt Pszczewa). Srebrnym Krzyżem Zasługi - Piotr Iwanus (burmistrz Czerwieńska). Odznakę honorową „za zasługi dla samorządu terytorialnego” otrzymali: Mirosław Glaz (starosta krośnieński), Michał Morżak (wójt Lipinek Łużyckich), Wadim Tyszkiewicz (prezydent Nowej Soli), Jacek Sauter (burmistrz Bytomia Odrz.) i Waldemar Sługocki (senator). Ponadto wojewoda wyróżnił lubuskich strażaków. Za skuteczność i szczególne osiągnięcia w służbie nagrody otrzymali: Łukasz Demko, Tomasz Lewandowski oraz Emil Towpik.

Artur Szymczak

Sprawy i problemy ludzkie to "coś" co interesuje mnie najbardziej. Dlatego najczęściej taką tematykę poruszam w tym co opisuję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.