Wojewoda wielkopolski: Antyrządowa obsesja Koalicji Obywatelskiej. Dają pieniądze ECS, a likwidują PKS Poznań

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
BLD

Wojewoda wielkopolski: Antyrządowa obsesja Koalicji Obywatelskiej. Dają pieniądze ECS, a likwidują PKS Poznań

BLD

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann krytykuje przekazanie łącznie 200 tys. zł na gdańskie Europejskie Centrum Solidarności przez samorząd województwa i poznańskich radnych.

W poniedziałek odbyła się sesja sejmiku wojewódzkiego, podczas której radni przegłosowali uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej województwu pomorskiemu na bieżącą działalność Europejskiego Centrum Solidarności. Chodziło o 100 tys. zł. Taką samą kwotę ECS zamierza przekazać miasto Poznań.

- Nie można pozwolić na autorską korektę historii, której doświadczaliśmy już ze strony PiS. Trzeba stanowczo i solidarnie bronić tego miejsca - jako pewnej świętości - przed takimi właśnie wpływami, bo to ważne dla wszystkich Polaków miejsce

- podkreślał Marek Woźniak, marszałek województwa.

Czytaj: Poznań: 100 tys. zł dla Europejskiego Centrum Solidarności

Z kolei przewodniczący rady miasta Grzegorz Ganowicz podkreślał, że pieniądze zostaną przeznaczone na organizację obchodów 30-lecia wyborów 4 czerwca 1989 roku oraz rocznic związanych z wejściem Polski do Unii Europejskiej i struktur NATO.

Przekazanie środków ECS krytykuje wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. - Marszałek Marek Woźniak tłumaczy, że to obrona przed Prawem i Sprawiedliwością. W mojej ocenie to pewnego rodzaju antyrządowa obsesja, niezwykle widoczna u polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy przypominają o sobie mediom właśnie przez wygłaszanie dość oryginalnych manifestów politycznych - tłumaczy wojewoda. - Jeśli mają taki pomysł na politykę - tym lepiej dla Zjednoczonej Prawicy. Na tym można by tę kwestię zamknąć, gdyby nie fakt, że do swojego politycznego manifestu marszałek i koalicja radnych wykorzystują pieniądze Wielkopolan - 100 tys. zł, które odpłynie z Wielkopolski na Pomorze - dodaje.

Zobacz: Poznań: Aneta Niestrawska nowym wicewojewodą

Zbigniew Hoffmann uważa, że marszałek Woźniak powinien zapytać mieszkańców, w jaki sposób można by wykorzystać kwotę przeznaczoną na ECS. Podkreśla, że w Wielkopolsce istnieje wiele instytucji kultury, które potrzebują wsparcia finansowego.

- Podobną demonstrację polityczną wykonała większość radnych Miasta Poznania z KO. Z kasy poznaniaków przekazali 100 tys. zł na ECS w Gdańsku. Z drugiej strony likwidują PKS Poznań, który dowozi setki uczniów i pracowników do stolicy Wielkopolski, tłumacząc to stratami finansowymi

- kontynuuje wojewoda.

Według wojewody wsparcie dla gdańskiej instytucji jest manifestem politycznym działaczy Koalicji Obywatelskiej. - Z drugiej jednak strony, czego możemy oczekiwać na przykład od polityka KO, prezydenta Poznania, który ostatnie miesiące za pieniądze podatników promował wybory do rad osiedli, a w dniu wyborów chwalił się morsowaniem w wodospadzie koło Jeleniej Góry - kończy Zbigniew Hoffmann.

BLD

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.