Monika Krężel

Województwo śląskie. Region, w którym warto zamieszkać, inwestować i pracować

Województwo śląskie. Region, w którym warto zamieszkać, inwestować i pracować
Monika Krężel

Nie da się ukryć, że nasz region ma ogromny potencjał i ciekawą ofertę dla inwestorów. Województwo śląskie jest nie tylko świetnie położone, w pobliżu międzynarodowych korytarzy transportowych, ale i dysponuje potężną liczbą potencjalnych pracowników. Nic dziwnego, że na inwestycje decydują się tutaj największe światowe firmy. Każda gmina i powiat województwa śląskiego ma atrakcyjne tereny inwestycyjne. Warto je więc pokazać. Proponujemy zrobić to w naszym specjalnym serwisie „Strefa Inwestycji”.

Region śląski to najbardziej uprzemysłowiony i zurbanizowany region w Polsce. Zamieszkuje go około 4,5 mln ludności. Jest to czołowy region w kraju pod względem liczby zlokalizowanych dużych inwestorów, wiele firm polskich i zagranicznych realizuje tu swoje inwestycje. Co roku województwo śląskie odwiedza tysiące gości kongresowych i potencjalnych inwestorów zainteresowanych rynkiem nieruchomości, logistyki czy zielonej energii.

Dlaczego inwestorzy wybierają województwo śląskie?
Decyduje o tym m.in. jego świetnie położenie. Większość gmin i powiatów leży w pobliżu międzynarodowych korytarzy transportowych: od Lwowa przez Wrocław do Berlina oraz z Gdańska przez Cieszyn do Bratysławy. W pobliżu są lotniska – Pyrzowice, Kraków, Wrocław, Ostrawa oraz świetnie rozwinięta sieć drogowa (autostrady A1 i A4, Drogowa Trasa Średnicowa) oraz kolejowa.
To region z jedną z najniższych stóp bezrobocia w Polsce, olbrzymią liczbą potencjalnych pracowników. Inwestorom zależy też na tym, by znaleźć na miejscu kadrę wyższego, średniego i niższego szczebla.

Warto też pamiętać o tym, że Śląskie jest atrakcyjne nie tylko dla inwestorów, ale i potencjalnych mieszkańców. W naszej aglomeracji każdy znajdzie coś dla siebie. Na mieszkańców czekają zielone parki, tereny rekreacyjne, miejsca pracy, a na inwestorów tereny dla deweloperów i pod jednorodzinne budownictwo mieszkaniowe. Inwestycje w nieruchomości są od pewnego czasu najlepszą i najbezpieczniejszą formą lokowania kapitału.

Zapraszamy więc do naszej „Strefy Inwestycji”. To dobre miejsce, które może połączyć właścicieli terenów inwestycyjnych, dużych inwestorów, a także osoby chcące mądrze zainwestować swoje oszczędności. Pokażmy potencjał inwestycyjny województwa śląskiego!

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.