Monika Krężel

Województwo śląskie. Region, w którym warto zamieszkać, inwestować i pracować

Województwo śląskie. Region, w którym warto zamieszkać, inwestować i pracować
Monika Krężel

Nie da się ukryć, że nasz region ma ogromny potencjał i ciekawą ofertę dla inwestorów. Województwo śląskie jest nie tylko świetnie położone, w pobliżu międzynarodowych korytarzy transportowych, ale i dysponuje potężną liczbą potencjalnych pracowników. Nic dziwnego, że na inwestycje decydują się tutaj największe światowe firmy. Każda gmina i powiat województwa śląskiego ma atrakcyjne tereny inwestycyjne. Warto je więc pokazać. Proponujemy zrobić to w naszym specjalnym serwisie „Strefa Inwestycji”.

Region śląski to najbardziej uprzemysłowiony i zurbanizowany region w Polsce. Zamieszkuje go około 4,5 mln ludności. Jest to czołowy region w kraju pod względem liczby zlokalizowanych dużych inwestorów, wiele firm polskich i zagranicznych realizuje tu swoje inwestycje. Co roku województwo śląskie odwiedza tysiące gości kongresowych i potencjalnych inwestorów zainteresowanych rynkiem nieruchomości, logistyki czy zielonej energii.

Dlaczego inwestorzy wybierają województwo śląskie?
Decyduje o tym m.in. jego świetnie położenie. Większość gmin i powiatów leży w pobliżu międzynarodowych korytarzy transportowych: od Lwowa przez Wrocław do Berlina oraz z Gdańska przez Cieszyn do Bratysławy. W pobliżu są lotniska – Pyrzowice, Kraków, Wrocław, Ostrawa oraz świetnie rozwinięta sieć drogowa (autostrady A1 i A4, Drogowa Trasa Średnicowa) oraz kolejowa.
To region z jedną z najniższych stóp bezrobocia w Polsce, olbrzymią liczbą potencjalnych pracowników. Inwestorom zależy też na tym, by znaleźć na miejscu kadrę wyższego, średniego i niższego szczebla.

Warto też pamiętać o tym, że Śląskie jest atrakcyjne nie tylko dla inwestorów, ale i potencjalnych mieszkańców. W naszej aglomeracji każdy znajdzie coś dla siebie. Na mieszkańców czekają zielone parki, tereny rekreacyjne, miejsca pracy, a na inwestorów tereny dla deweloperów i pod jednorodzinne budownictwo mieszkaniowe. Inwestycje w nieruchomości są od pewnego czasu najlepszą i najbezpieczniejszą formą lokowania kapitału.

Zapraszamy więc do naszej „Strefy Inwestycji”. To dobre miejsce, które może połączyć właścicieli terenów inwestycyjnych, dużych inwestorów, a także osoby chcące mądrze zainwestować swoje oszczędności. Pokażmy potencjał inwestycyjny województwa śląskiego!

Monika Krężel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.